Sa oled siin

Eesti uus suursaadik OECD juures andis üle volikirja

10. September 2019 - 17:30

Täna, 10. septembril andis Eesti alaline esindaja Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) juures suursaadik Clyde Kull organisatsiooni peakorteris Pariisis üle volikirja OECD peasekretär Angel Gurríale.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Kull ja peasekretär Gurría OECD riikide ja maailma majanduse ees seisvaid väljakutseid infotehnoloogia vallas. „OECD on jätkuvalt üks olulisemaid rahvusvahelisi organisatsioone jätkusuutliku arengu tagamiseks. OECD põhjalikud analüüsid ja riikide nõustamine tööstuse automatiseerimise, digitaliseerimise ja tehisintellekti valdkonnas aitavad meil tagada kestliku ja keskkonnasõbraliku majanduse arengu,“ sõnas suursaadik Kull.

Samuti arutati võimalusi, kuidas Eesti saaks OECD-le jagada oma kogemusi e-valitsemise ja hariduse valdkondades.

Clyde Kull on sündinud 1959. aastal Võrus ja lõpetanud 1985. aastal Moskva Riikliku Rahvusvaheliste Suhete Instituudi. Eesti välisteenistuses töötab ta 1991. aastast. Aastail 1992-1996 oli Clyde Kull Eesti suursaadik Belgias ning Eesti alaline esindaja NATO juures, aastail 1992-1997 esindas Kull Eestit Euroopa Liidu juures Brüsselis, aastail 2000-2004 ÜRO peakorteri ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis ning aastail 2004-2008 oli suursaadik Saksamaal. 2012. aastast kuni 2019. aasta suveni oli Kull Eesti alalise esinduse Euroopa Liidu juures asejuht ja esindaja alaliste esindajate komitees. Suursaadik Kull on määratud Eesti suursaadikuks Prantsusmaal ning resideerib Pariisis.

Suursaadik Clyde Kull valdab inglise, prantsuse, saksa, rootsi, soome ja vene keelt.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmGRxssW

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.