Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Mongoolias andis üle volikirja

7. November 2019 - 13:03

Täna, 7. novembril andis Eesti uus suursaadik Mongoolias Andres Unga Ulaanbaataris üle oma volikirja president Khaltmaagiin Battulgale. Suursaadik Unga resideerib Pekingis.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses tõdeti Eesti-Mongoolia suhete head seisu. Tähelepanu keskmes oli koostöö digitaalse ühiskonna arendamisel ja küberjulgeolek.

„President tõi vestluses positiivselt välja nende töise kontakti E-Riigi Akadeemiaga ning nimetas Eestit digitaalse ühiskonna teenäitajaks kogu maailmas,“ ütles suursaadik Unga.

Edasises koostöös sooviski president keskenduda eelkõige  IT- ja e-valitsemise kogemuse jagamisele.

Andres Unga töötab välisministeeriumis 1991. aastast, muu hulgas ka protokolliosakonna peadirektori ja personaliosakonna peadirektorina.
Aastatel 1996–2000 oli Unga erakorraline ja täievoliline suursaadik Rootsi Kuningriigis, 2003–2007 erakorraline ja täievoliline suursaadik Kreeka Vabariigis ning 2007–2012 Hiina Rahvavabariigis.

Aastatel 2012–2015 töötas Andres Unga ministeeriumi peamajas Tallinnas mitteresideeriva suursaadikuna Kagu-Aasia ja Okeaania riikides ning ta oli akrediteeritud Austraalia Ühenduse juurde, Filipiini Vabariiki (alates 2013. aastast), Indoneesia Vabariiki, Malaisiasse, Singapuri Vabariiki, Tai Kuningriiki ja Uus-Meremaale. Aastatel 2015–2019 oli Unga erakorraline ja täievoliline suursaadik Canberras, olles lisaks Austraalia Ühendusele akrediteeritud Uus-Meremaale, Indoneesia Vabariiki, Vanuatusse, Fidžile, Tongale, Samoale ja ASEAN-i juurde.

Alates 2019. aasta augustist on Andres Unga erakorraline ja täievoliline suursaadik Hiina Rahvavabariigis, resideerides alaliselt Pekingis.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577116...

Lisainfo:
Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post leen.lindam@mfa.ee
Tel +372 637 7629

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.