Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Makedoonias andis üle volikirja

21. Jaanuar 2016 - 15:59

Kolmapäeval, 20. jaanuaril andis Eesti uus suursaadik Makedoonias* Daniel Erik Schaer Skopjes Makedoonia presidendile Gjorge Ivanovile üle oma volikirja. Suursaadik Schaer resideerib Tallinnas.

Eesti ja Makedoonia väga headest suhetest kõneldes avaldas suursaadik Daniel Erik Schaer lootust, et need tihenevad veelgi. „Makedoonia on Eestile aktiivseim partner Lääne-Balkanil. Tahame tihendada kahepoolseid majandussuhteid, seda kindlasti ka infotehnoloogia valdkonnas. Meie ettevõtjad on väljendanud huvi IT-alaste koostöövõimaluste leidmiseks Makedoonias,“ sõnas suursaadik Schaer.

Suursaadik Schaer ja president Ivanov kõnelesid rändekriisiga seotud probleemidest, kriisi mõjust Makedooniale ning võimalustest olukorda leevendada.

Schaer kinnitas  ka Eesti jätkuvat toetust NATO avatud uste poliitikale ning Makedoonia lõimumisele Euroopa Liiduga. „Tugevama julgeolekukeskkonnaga ja ühtne Euroopa on kõigi meie huvides,“ sõnas Schaer. Suursaadik kinnitas Eesti jätkuvat valmisolekut Makedooniale euroatlantilises integratsioonis oma kogemusi jagada.

Veel kõneldi Makedoonia sisepoliitilistest arengutest ja reformiprotsessiga jätkamisest ning sel kevadel toimuvatest erakorralistest valimistest.

Suursaadik Schaer edastas Makedoonia presidendile tervitused president Toomas Hendrik Ilveselt.

Suursaadik Schaer kohtus eile ja täna Skopjes veel Makedoonia asepeaministri Fatmir Besimi, kaitseministri Zoran Jolevski, Euroopa asjade asevälisministri Dragana Kiprijanovska ning IT ministri Marta Arsovska Tomovskaga ning arutas nendega võimalus Eesti ja Makedoonia koostöö edendamiseks ning kinnitas toetust lõimumisele ELi ja NATOga.

Daniel Erik Schaer on sündinud 1978. aastal Torontos. Ta on lõpetanud Briti Columbia Ülikooli rahvusvaheliste suhete erialal ning omandanud magistrikraadi Euroopa õpingute alal Euroopa Kolledžis Brugges. Alates 2003. aastast töötab Daniel Erik Schaer välisministeeriumis, kus ta on olnud infobüroos ning rahvusvahelise personalipoliitika büroos. 2008. aastast alates töötas Schaer Eesti asjurina erimissioonil Afganistanis ning seejärel Eesti esinduses Euroopa Liidu juures Brüsselis Eesti esindajana tsiviilkriisiohje komitees. 2011. aasta märtsist kuni juulini oli Schaer välisministri eriesindaja Liibanonis. 2011. aastast kuni 2015. aasta septembrini oli ta Euroopa Liidu välisteenistuses töötades Ruandas Euroopa Liidu delegatsiooni poliitikasektsiooni juhina.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157661467...


*Endine Jugoslaavia Vabariik Makedoonia


VÄLISMINISTEERIUMI AVALIKE SUHETE OSAKOND
637 7628
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.