Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Jaapanis andis üle volikirja

11. September 2014 - 0:00

Nr 382-E

Kolmapäeval, 10. septembril andis Eesti uus suursaadik Jaapanis Jaak Lensment keiser Akihitole üle oma volikirja, mille puhul toimus keisrilossi Männisaalis pidulik tseremoonia.

Tseremooniale järgnenud vestluse käigus edastas suursaadik Jaak Lensment Jaapani riigipeale Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese südamlikud tervitused ja tänusõnad presidendi eduka Jaapani visiidi eest selle aasta märtsis.

Keiser Akihito palus tervitada president Toomas Hendrik Ilvest ning meenutas ka oma visiiti Eestisse ning külaskäigu vältel kogetud koorilaulutraditsiooni.

Jaapani keiser tänas Eestit toetuse eest 2011. aastal maavärina ja tsunami poolt tekitatud tagajärgede likvideerimisel.

Volikirjade üleandmise tseremoonial osales Jaapani valitsuse esindajana maa, infrastruktuuri, transpordi ja turismi minister Akihiro Ota. Kohtumisel kõneldi võimalustest Eesti ja Jaapani suhete edasiseks arendamiseks ning leiti, et väga headel suhetel on juba kindel aluspõhi.

Suursaadik Jaak Lensment on sündinud 22. märtsil 1966. aastal Kilingi-Nõmmes. 1991. aastal lõpetas ta Valgevene Riikliku Ülikooli filosoofia erialal. Välisministeeriumi teenistuses on Jaak Lensment alates 1993. aastast, mil ta asus tööle välisministeeriumi poliitikaosakonda. Aastatel 1993-1996 oli Lensment poliitikadiplomaat Eesti saatkonnas Kiievis. Aastatel 1996-1997 oli ta välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna lauaülem. 1997-2000 töötas ta poliitikadiplomaadina Eesti saatkonnas Moskvas. 2000-2003 oli Lensment välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna lauaülem ja büroodirektor. Aastatel 2003-2005 töötas ta nõunikuna Eesti suursaatkonnas Haagis ja aastatel 2005-2009 nõunikuna Eesti suursaatkonnas Viinis. Seejärel töötas ta välisministeeriumi 1. poliitikaosakonna 3. büroo direktorina. Enne praegusele ametikohale asumist oli Jaak Lensment Eesti suursaadik Valgevenes. Suursaadik Lensment räägib vene, saksa ja inglise keelt.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.