Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Jaapanis andis keiser Akihitole üle volikirja

13. Detsember 2018 - 12:37
Eesti suursaadik Väino Reinart ja Jaapani keiser Akihito. ©️Kunaicho/Imperial Household Agency
Eesti suursaadik Väino Reinart ja Jaapani keiser Akihito. ©️Kunaicho/Imperial Household Agency

Neljapäeval, 13. detsembril andis Eesti uus suursaadik Jaapanis Väino Reinart Tokios Keisripalees ametliku tseremoonia käigus Keiser Akihitole üle oma volikirja.

Tseremooniale järgnenud vestluse käigus edastas suursaadik Väino Reinart Jaapani riigipeale Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi südamlikud tervitused.

Keiser Akihito palus tervitada Vabariigi Presidenti ja ka President Ilvest ning meenutas soojalt oma visiiti Eestisse 2007. aastal ning külaskäigu vältel kogetud koorilaulutraditsiooni.

Volikirjade üleandmisel osales Jaapani Valitsuse esindajana ülesehituse minister Hiromichi Watanabe. Kohtumisel kõneldi võimalustest Eesti ja Jaapani suhete edasiseks arendamiseks ning leiti, et majandussuhetest on paljulubav just IT ja digitaalsete teenuste alane koostöö. Minister tänas ka Eestit toetuse eest 2011. aastal maavärina ja tsunami poolt tekitatud tagajärgede likvideerimisel.

Suursaadik Reinart nentis pärast kohtumist Keisriga, et Jaapani suhetes Eestiga oleks peatselt jõustuva Jaapani ja Euroopa Liidu vahel sõlmitud vabakaubanduslepingu alusel võimalusi senisest enamaks. „Vabakaubanduslepingu jõustumisel kaovad tollitariifid enamuselt täna Eestist Jaapanisse eksporditavatelt kaupadelt, mis kaubamahte aluseks võttes tähendab Eesti tootjatele ligikaudu kahe miljoni euro suurust võitu. Näiteks seni on Jaapan rakendanud paljudele piima- ja lihatoodetele kuni 40 protsenti tollitariife. Oluliselt paranevad ka võimalused teenuste osutamiseks Jaapani turul, samuti ka ligipääs riigihangetele,“ ütles suursaadik Reinart.

Euroopa Liidu ja Jaapani vahelise vabakaubanduslepingu läbirääkimised lõpetati Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal 2017. aasta detsembris Buenos Aireses toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni aastakohtumise käigus.

Suursaadik Väino Reinart on sündinud 28. detsembril 1962. aastal Kuressaares. Reinart on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli automaatikateaduskonna ja olnud Eesti Teaduste Akadeemia Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi aspirant füüsika erialal. Välisministeeriumis on Reinart töötanud alates 1992. aastast, kus on olnud Eesti delegatsiooni juht läbirääkimistel Venemaaga, töötanud välisministeeriumi poliitikaosakonna juhatajana, Eesti alalise esindajana Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE) ning välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektorina ja poliitika- ning pressiküsimuste asekantslerina. Lisaks on Reinart olnud Eesti suursaadik Euroopa Liidu juures, Ameerika Ühendriikides, Mehhikos ning Kanadas. Viimati, aastail 2011-2018 töötas suursaadik Reinart välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantslerina. Lisaks on ta akrediteeritud suursaadikuks Afganistanis ja Püha Tooli juures.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.