Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Filipiinidel andis üle volikirja

10. Jaanuar 2018 - 14:16

Eesti suursaadik Filipiini Vabariigis Jaak Lensment andis 9. jaanuaril president Rodrigo Dutertele üle oma volikirja. Suursaadik resideerib Tokios.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses rääkisid president Duterte ja suursaadik Lensment Eesti ja Filipiinide tihenevatest suhetest. “Eestil ja Filipiinidel on vaatamata geograafilisele kaugusele palju ühist, alates kõrgetasemelisest inimkapitalist ja digitaliseeritud igapäevaelust kuni armastuseni laulmise ja tantsimise vastu,” ütles Lensment.

Suursaadik Lensment ja president Duterte kõnelesid lisaks võimalustest koostöö süvendamiseks IT ja kübervaldkonnas ning turismi ja hariduse alal. Pärast tseremooniat asetas suursaadik pärja Filipiinide rahvuskangelase Jose Rizali ausamba jalamile.

Volikirjade üleandmisel viibisid ka Eesti aupeakonsul Manilas Juan N. Peña Rivadeneira ja Eesti aukonsul Olongapos Fernando Martin O. Peña.

Suursaadik Jaak Lensment on sündinud 22. märtsil 1966. aastal Kilingi-Nõmmes. 1991. aastal lõpetas ta Valgevene Riikliku Ülikooli filosoofia erialal. Välisministeeriumi teenistuses on Jaak Lensment alates 1993. aastast. Enne asumist suursaadiku ametikohale Jaapanis oli Lensment Eesti suursaadik Valgevenes. Lisaks Filipiinidele on Lensment Eesti mitteresideeriv suursaadik Korea Vabariigis.

Pilt: lisatud manusena (Filipiini Vabariigi Presidendi kantselei)

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.