Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk andis üle oma volikirja

16. Juuli 2021 - 17:27
Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk

Eesti uus suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk sai möödunud nädalal Washingtonis USA presidendilt Joe Bidenilt kinnituse volikirjade vastuvõtmise ja Eesti täievoliliseks esindajaks tunnistamise kohta. Seeläbi on suursaadik Kristjan Prikk nüüd Eesti Vabariigi täievoliline esindaja Ameerika Ühendriikides. Tulenevalt koroonaolukorrast toimus volikirja üleandmine kirjade vahetamise teel.

„Eesti ja USA on parimad liitlased ning partnerid.  Mul on ülimalt hea meel, et meie suurepärane koostöö Ameerika Ühendriikidega on üha laienenud ja katab valdkondi alates majandusest ning küberohtudega võitlemisest kuni kaitse- ja arengukoostööni. Tihe atlandiülene koostöö on Euroopa julgeoleku alustalaks ning USA roll ja panus Euroopa ning meie regiooni julgeoleku kindlustamisel on asendamatu,„ ütles suursaadik Prikk.

Kristjan Prikk on sündinud 15. veebruaril 1977. aastal Tallinnas. Tal on strateegiaõpingute magistrikraad Ameerika Ühendriikide Maaväe Sõjakolledžist (2013) ning Tartu Ülikooli politoloogia eriala bakalaureusekraad.

Kristjan Prikk on töötanud kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina, juhtinud kaitseministeeriumis rahvusvahelist koostööd ning olnud riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektor. Aastatel 2010–2013 töötas Prikk Eesti saatkonnas Washingtonis kaitsenõunikuna. Alates 2017. aasta juulist jätkas ta kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina, alates 17. augustist 2018 kuni suursaadiku kohale asumiseni oli Prikk kaitseministeeriumi kantsler. Enne kaitseministeeriumi tööle asumist töötas Prikk välisministeeriumi julgeolekupoliitika osakonnas.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.