Sa oled siin

Eesti uus esindaja OSCE juures andis üle volikirja

13. September 2019 - 10:54

Neljapäeval, 12. septembril andis Eesti suursaadik Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) juures Sander Soone üle volikirja OSCE peasekretär Thomas Gremingerile.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluse käigus arutasid suursaadik Soone ja peasekretär Greminger olukorda OSCE piirkonnas, sealhulgas Ukrainas. Suursaadik Soone kinnitas Eesti valmisolekut koostööks OSCE raames ning rõhutas OSCE aluspõhimõtete ja otsuste täitmise olulisust. Sealjuures on OSCE-l oluline roll piirkonna julgeolekumurede käsitlemisel ning eriti Ukraina ja Gruusia julgeoleku ja territoriaalse terviklikkuse tagamisel.

Kohtumisel arutati OSCE erimissiooni olulist rolli Ukraina konflikti lahendamises. Eesti toetab selle jätkamist ja rõhutab vajadust kaotada erimissiooni tegevuspiirangud kogu Ukraina territooriumil. Samuti räägiti Eesti valmisolekust jätkata osalemist OSCE missioonides kui ka võimalustest suurendada Eesti kandidaatide osalust erinevate OSCE organite töös.

Lisaks tulid jutuks moodsa tehnoloogiaga seotud küsimused ning veebruaris OSCE vähemusrahvuste ülemvoliniku avaldatud nii-öelda Tallinna juhised rahvusvähemuste ja meedia kohta digiajastul. Arutati võimalusi Eesti ja OSCE koostöö edasiseks arendamiseks selles valdkonnas.

Suursaadik Sander Soone on sündinud 23. mail 1965. aastal Tallinnas. 1988. aastal lõpetas Sander Soone Tallinna Tehnikaülikooli automaatika ja telemehhaanika erialal ning 1992. aastal Eesti Diplomaatide kooli. Diplomaatilist karjääri alustas Soone 1992. aastal välisministeeriumi julgeolekupoliitika büroos. Aastail 2006–2010 töötas Sander Soone Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures erakorralise ja täievolilise suursaadiku ametikohal Euroopa Liidu poliitika- ja julgeolekukomitees ning seejärel vahemikul 2010–2014 välisministeeriumi poliitikadirektori ametikohal poliitikadirektoriosakonna ja seejärel poliitikaosakonna peadirektorina. Enne Eesti esindajaks OSCEs määramist oli Soone aastail 2014–2019 Soone Eesti suursaadik Egiptuses ja esindaja Araabia Riikide Liigas, 2015. aastast kuni 2019. aastani ka Araabia Ühendemiraatides, Etioopias ja Aafrika Liidu juures.

OSCEsse (ing. Organization for Security and Cooperation in Europe) kuulub 57 liikmesriiki Euroopast, Põhja-Ameerikast, Kaukaasiast ja Kesk-Aasiast ning see on suurim regionaalne julgeolekualase koostöö organisatsioon, mille tegevus on suunatud rahu ja stabiilsuse tagamisele.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmGUSKF6

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.