Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemselised kohtumised Seišelli Vabariigis

16. Juuli 2018 - 20:30
Eesti delegatsioon kohtumas Seišellide välisministeeriumi ja infotehnoloogia osakonna kolleegidega

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez külastasid 16. juulil Seišelli Vabariiki. ÜRO julgeolekunõukogu kampaania raames kohtuti Seišellide välisministeeriumi ja IT ministeeriumi esindajatega: välisministeeriumi poliitika asekantsleri Lindy Ernesta, ÜRO asjade asekantsleri Amenda Padayachy, Euroopa lauaülema Octavia Rose’i ja info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kantsleri Benjamin Choppyga.

Eesti ja Seišellide esindajad arutasid muuhulgas koostöövõimalusi ning Eesti delegatsioon tutvustas Seišellidele Eesti esmakordset kandidatuuri ÜRO julgeolekunõukogu mittealalisele kohale. Eesti julgeolekunõukogu kandidatuuri osas laususid Seišellide välisministeeriumi esindajad, et väikeriikide esindatus julgeolekunõukogus on Seišellide jaoks väga oluline. Eestil ja Seišellidel on mitmeid sarnasusi ning mõlema riigi jaoks on olulised  teemad nagu keskkonnakaitse ja maailmamerede kaitse. Mõlemad peavad tähtsaks ka konfliktiennetust ning ÜRO läbipaistvamaks muutmist.

Eesti ja Seišellide vahel on suur potentsiaal ka koostööks e-riigi alal: Seišellid on hetkel rajamas sarnaseid süsteeme nagu Eestil juba olemas ning Seišellide info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kantsleri sõnul oleks Seišellidel hea meel Eesti kogemusest õppida.

Kuigi Eesti ja Seišellide vahel on olnud võrdlemisi vähe ametlikke kontakte, on laiemaks kokkupuutepinnaks olnud turism: viimastel aastatel on Seišelle külastanud 200-500 eestlast aastas.

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Indoneesias

19. novembril jõudis kampaaniatiim suursaadik Margus Kolga juhtimisel ja diplomaat Mari Tominga osalusel Indoneesia pealinna Jakartasse, kus jätkati Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania sõnumite tutvustamist Kagu-Aasia piirkonnas. Delegatsioon kohtus Indoneesia välisministri pr.

19.11.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kiribatil

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsioon väisas 15.-18. novembril Kiribati Vabariiki. Kiribati on Mikroneesias asuv ÜRO liikmesriik; ÜRO liige 1999. aastast ja seni ainus riik, kes pole ühinenud ühegi ÜRO piirkondliku grupiga. Riigi maismaaterritoorium koosneb 33 mõlemal pool ekvaatorit asuvast atollist.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.