Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Mauritiusel

14. Juuli 2018 - 8:20
Eesti delegatsiooni juht suursaadik Daniel Schaer kohtumisel Mauritiuse peaminister Pravind Kumar Jugnauthiga

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsioon kooseisus kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige diplomaat Kaisa Mitt-Alvarez kohtus kahe päeva jooksul Mauritiuse peaministri Pravind Kumar Jugnauthi, presidendi kohusetäitja Paramasivum Pillay Vyapoory, tehnoloogia-, kommunikatsiooni- ja innovatsiooniministri ministri Yogida Sawmynadeni ning hetkel välisministri kohuseid täitva tervise- ja elukvaliteediministri Mohammad Anwar Husnooga.

Lisaks sellele kohtuti kolleegidega Mauritiuse välisministeeriumist, India ookeani komisjoni esindajaga, Mauritiuse avatud ülikooli juhtkonnaga, kohalike ärimeestega ja Euroopa Liidu delegatsioon asejuhiga. Kohtumistel arutati põhiliste teemadena kahepoolseid suhteid, riikidevahelist koostööd ja Eesti kandidatuuri ÜRO julgeolekunõukogu mittealalisele kohale perioodiks 2020-2021.

Mauritius on Aafrikas üks info- ja kommunikatsioonitehnoloogia liidritest, mis avab võimalusi mitmekülgseks koostööks ning nii Eesti kui Mauritius on huvitatud oma kogemuste jagamisest. Eesti ja Mauritius on paljus muuski sarnased riigid, sealhulgas sarnaselt väikese rahvaarvu poolest.

Nii Mauritiuse peaminister kui presidendi kohusetäitja nentisid, et Mauritiuse ja Eesti koostöö on olnud väga hea ning ka tulevikus on potentsaali koostööd laiendada. Näiteks turism, haridus, puidutööstus ja sport on valdkonnad, kus riikide kokkupuudet saaks suureneda. Eesti kandidatuuri ÜRO julgeolekunõukokku suhtuti positiivselt ning Mauritiuse kõrged ametnikud märkisid, et väikeste riikide huvide esindamine ÜRO julgeolekunõukogus on väga oluline.

Eesti ja Mauritiuse vaheline koostöö on olnud tihe alates 2015. aastast, mil allkirjastati riikide vaheline koostöömemorandum. Mitmed Eesti ettevõtted on Mauritiusel tegevad ning RIA (Riigi Infosüsteemi Amet) koos Madalmaade ja Ühendkuningriigi asutustega osaleb EL küberarengu abiprojektis Cyber4D, mille üks kuuest sihtriigist on Mauritius. Mauritiust on viimastel aastatel külastanud mitmed Eesti delegatsioonid, mille eesmärgiks on koostööd edendada, ning paljud kõrged Mauritiuse ametnikud on ka Eestit väisanud, seehulgas e-valitsemise konverentsi raames.

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Indoneesias

19. novembril jõudis kampaaniatiim suursaadik Margus Kolga juhtimisel ja diplomaat Mari Tominga osalusel Indoneesia pealinna Jakartasse, kus jätkati Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania sõnumite tutvustamist Kagu-Aasia piirkonnas. Delegatsioon kohtus Indoneesia välisministri pr.

19.11.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kiribatil

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsioon väisas 15.-18. novembril Kiribati Vabariiki. Kiribati on Mikroneesias asuv ÜRO liikmesriik; ÜRO liige 1999. aastast ja seni ainus riik, kes pole ühinenud ühegi ÜRO piirkondliku grupiga. Riigi maismaaterritoorium koosneb 33 mõlemal pool ekvaatorit asuvast atollist.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.