Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Madagaskaril

25. Juuli 2018 - 8:20
Eesti delegatsioon kohtumas Madagaskari välisminister Eloi Maxime Alphonse Dovo'ga

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania raames külastasid kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez 23.-24. juulil Madagaskarit. 

Eesti delegatsioon kohtus Antananarivos Madagaskari välisministri Eloi Maxime Alphonse Dovo, Madagaskari presidendibüroo ülema Roger Pierre Ralala, Euroopa Liidu delegatsiooni kolleegide ja Maailmapanga Madagaskari büroo esindajatega. Arutati kahepoolseid suhteid, edaspidist koostööd ja üksteise toetamist rahvusvahelistes organisatsioonides.

Madagaskari ja Eesti vahel on suur koostööpotentsiaal, sealjuures turismi, e-teenuste, piimatööstuse ja puidutööstuse valdkonnas.

Madagaskari esindajad on korduvalt ka Eestit väisanud, et Eesti e-lahenduste ja pakutavate teenustega tutvuda. Koostööd tehakse eGA-ga ning Madagaskar soovib teha Eestiga tihedamat koostööd nii kahepoolseid suhteid kui ka IKT valdkonda silmas pidades. Madagaskari esindajad on mitu aastat järjest osalenud Eestis toimuval e-valitsemise konverentsil.

Eesti delegatsioon andis Madagaskaril ülevaate ka Eesti kampaaniast saada ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks perioodil 2020.-2021. Madagaskari esindajad tervitasid Eesti eesmärke ÜRO julgeolekunõukokku valituks saamise korral ning avaldasid lootust, et Eesti saab edukalt valituks.

Madagaskaril ja Eestil on palju ühiseid huve ning Eesti kuulumine ÜRO julgeolekunõukokku oleks Madagaskari esindajate sõnul positiivne ka paljude teiste riikide jaoks.

Veel uudiseid samal teemal

25.07.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Komooridel

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez kohtusid 19.-20. juulil Komoori Liidu pealinnas Moronis välisministri kohuseid täitva tervishoiuministri proua Rachid Mohamed Mbaraka Fatma, välisministri kabinetiülema Abdallah Mirghane’i ja valitsuse kantsleri Hamadi Idaroussiga.

16.07.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemselised kohtumised Seišelli Vabariigis

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez külastasid 16. juulil Seišelli Vabariiki.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.