Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Lõuna-Aafrika Vabariigis

30. Jaanuar 2019 - 10:28
Kampaania erisaadik Margus Kolga, Lõuna-Aafrika Vabariigi välisministeeriumi Euroopa osakonna juhataja Linda Shongwe, Riigikogu ja Vabariigi Presidendi nõukoja liige Hannes Hanso, ning diplomaat Kaisa Mitt-Alvarez

21. jaanuaril 2019 algas Riigikogu ja Vabariigi Presidendi nõukoja liikme Hannes Hanso visiit Lõuna-Aafrika riikidesse, mille käigus väisatakse Lõuna-Aafrika Vabariiki, Lesothot, eSwatinit ja Mosambiiki. Visiidi eesmäk on teha kampaaniat Eestile toetuse saamiseks ÜRO julgeolekunõukogu valitud liikme kohale perioodiks 2020-2021 ning elavdada riikidevahelisi kahepoolseid suhteid.

22. ja 23. jaanuaril viibis delegatsioon, millesse kuuluvad ka erisaadik Margus Kolga ja diplomaat Kaisa Mitt-Alvarez, Lõuna-Aafrika Vabariigi pealinnas Pretorias, kus kohtuti välisministeeriumi Euroopa osakonna juhataja Linda Shongwe ja telekommunikatsiooni ministeeriumi  IT-osakonna ametnikega. Lisaks konsulteeriti Euroopa Liidu esinduse juhi Marcus Cornaro ja Rootsi saadikuga Lõuna-Aafrika Vabariigis Cecilia Juliniga.

Välisministeeriumis toimunud kohtumise keskmes oli Eesti ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alalise liikmesuse kandidatuur. Võõrustajad andsid mõista, et Eesti kampaaniasõnumid ja valmistumine julgeolekunõukogus töötamiseks on tõsiseltvõetav märk Eesti pühendumusest. Aafrika kontinent ja selle probleemid on julgeolekunõukogus oluliselt esil ning nende lahendamine pidevalt päevakavas, mistõttu on aafriklaste jaoks tähtis, et nõukogu liikmed tunneksid ja tunnetaksid Aafrika eripära. Rohkem tuleb pöörata tähelepanu konfliktiennetusele ja kasutusele võtta ennetusmeetmeid. 

Presidendi nõukoja liige Hannes Hanso märkis Eesti rahuvalvajate osalust mitmes Aafrika kontinendil toimunud rahuoperatsioonis, kus Eesti on andnud tõhusa panuse konfliktilahendusse, ning osalus jätkub. Praegu ollakse koos prantslastega Barkhane missioonil, mis katab viit Aafrika riiki – Mali, Niger, Tšaad, Burkina Faso ja Mauritaania.

Nii Lõuna-Aafrika Vabariigi välisministeeriumis kui kommunikatsiooniministeeriumis arutati kahepoolsete suhete arendamise võimalusi e-riigi ja e-teenuste valdkonnas.

Eesti on sõlminud Aafrika Liiduga vastastikuse mõistmise memorandumi valdkonna arendamiseks ja Eesti ettevõtted ning eksperdid on tegutsemas väga mitmes Aafrika riigis, nagu Namiibia, Botswana, Tuneesia, Zimbabwe jt.

Süvenenud vastastikune huvi võiks saada heaks platvormiks kahepoolsete suhete arendamisel Lõuna-Aafrika Vabariigiga. Hannes Hanso tõi esile konsultatsioonide soovituses e-Riigi Akadeemiaga, kel on aktiivne rahvusvaheline koostööprogramm ja pikaajaline kogemus valdkonnas.

Veel uudiseid samal teemal

15.03.2019|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kuubal

7.-9. märtsini 2019 viibis Eesti julgeolekunõukogu liikmesuse kampaaniat tegev delegatsioon Kuubal, mis oli piirkonnas viimasena külastatav riik. Havannas kohtus delegatsioon välisminister Bruno Rodríguez Parrilla ja aseminister Anayansi Rodríguez Camejoga.

15.03.2019|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Hondurases

4.-6. märtsil 2019 külastas välisministeeriumi delegatsioon Hondurast. Pealinnas Tegucigalpas kohtusid suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tomingas Hondurase asepresidendi Maria Antonia Rivera Rosalese ja välisministri Maria Dolores Agüero Laraga.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.