Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Lesotho Kuningriigis

31. Jaanuar 2019 - 10:27
Eesti delegatsioon kohtumas Lesotho välisministrer Lesego Makgothiga

24.-26. jaanuaril jätkus Riigikogu ja Vabariigi Presidendi nõukoja liikme Hannes Hanso visiit Lõuna-Aafrika piirkonda külastusega Lesotho Kuningriiki. Pealinnas Maserus kohtuti Lesotho välisministri Lesego Makgothi ja kommunikatsiooni ministeeriumi kantsleri Lira Moetiga, lisaks peeti konsultatsioone Euroopa Liidu esinduses.

Eesti sõlmis Lesothoga diplomaatilised suhted 2012. aastal, misjärel on suheldud peamiselt rahvusvahelistel kohtumistel. Eelmise aasta sügisel toimus New Yorgis ÜRO peaassamblee kõrgetasemelisel nädalal Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi kohtumine Lesotho peaministri Thomas Motsoahae Thabane’ga, mille käigus arutati ka Eesti suhteid Aafrika riikidega ning võimalusi kahepoolse suhtluse elavdamiseks.

Sama temaatika oli esil Hannes Hanso kohtumisel Lesotho välisminister Lesego Makgothiga. Lesotho suhtub Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kandidatuuri toetavalt, eriti väärtustades Eesti suuremat tähelepanu ennetustegevusele ja läbipaistvust toetavatele töömeetoditele. Kõigi väikeriikide jaoks on kasulik, et julgeolekunõukogus on mõni väikeriik, mis annab kindlust, et keegi väikeriikide huvide eest seisab ja nende nimel räägib.

Lesotho on huvitatud Eestiga kahepoolsest koostööst e-valitsemise ja e-teenuste vallas. Riigi juhtkonna jaoks on tähtis IT-alane areng ja e-riigi rakenduste süvendatud juurutamine. Palju on saavutatud vajaliku infrastruktuuri arendamisel, nüüd ollakse valmis laienenud tehnilisi võimalusi riigiametite töö tõhustamise heaks kasutama.

Hannes Hanso: „Lesotho on silmitsi mitmete proovikividega, mis on Eestile tuttavad. Liiga suur hulk riigi eelarvest läheb väga suurearvulise ametkonna ülalpidamiseks. Erinevad e-riigi rakendused võimaldaksid nende ressursside kasutamist optimeerida ja vabanevat ressurssi muudel aladel ühiskonna hüvanguks kasutada. Arvan, et saame selles osas oma Aafrika sõpru nõu ja jõuga aidata.“

Veel uudiseid samal teemal

06.08.2020|Välisministeerium

Eesti tõstatas ÜRO Julgeolekunõukogus Venemaa agressiooni Gruusias

Eile, 5. augustil tõstatas Eesti üheskoos Ameerika Ühendriikide, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigiga Julgeolekunõukogu ametlikul kohtumisel Venemaa Gruusia-vastase tegevuse.

02.07.2020|Välisministeerium

Reinsalu nõudis tänasel ÜRO Julgeolekunõukogu pandeemia arutelul vastuvõetud COVID-19 resolutsiooni järgimist

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 2. juulil ÜRO Julgeolekunõukogu avatud kohtumisel pandeemiate ja julgeoleku teemal.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.