Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kuubal

15. Märts 2019 - 19:39
Eesti delegatsiooni kohtumine Kuuba välisministri Bruno Rodríguez Parrillaga.

7.-9. märtsini 2019 viibis Eesti julgeolekunõukogu liikmesuse kampaaniat tegev delegatsioon Kuubal, mis oli piirkonnas viimasena külastatav riik. Havannas kohtus delegatsioon välisminister Bruno Rodríguez Parrilla ja aseminister Anayansi Rodríguez Camejoga. Lisaks julgeolekunõukogu puudutavale päevakavale vaagiti kahepoolse koostöö elavdamise võimalusi. 2017. aastal sõlmis Eesti Kuubaga vastastikuse mõistmise memorandumi poliitiliste konsultatsioonide pidamiseks. Eesti oli ka esimene riik, kes ratifitseeris 2016. aastal allkirjastatud Euroopa Liidu ja Kuuba poliitilise koostöö ja dialoogi lepingu.

Lisaks poliitilistele konsultatsioonidele on Kuuba huvitatud koostööst biotehnoloogiate, turismi, taastuvenergia ja e-valitsemise valdkonnas. Soovitakse luua suhteid ülikoolide ja teaduasutuste vahel. E-valitsemisel nähakse suurt potentsiaali Kuuba ametkondade tõhususe tõstmisel ja ühiskonna heaolu parandamisel. Koostööd soovitakse edendada nii Euroopa Liidu kui liikmesriikidega ja sellele loodetakse palju. E-valitsemise valdkonnas oleks eelkõige vaja tegeleda e-rakenduste suhtes valitsuse ja ühiskonna teadlikkuse ning usalduse tõstmisega. Täpsemad võimalused ja tegevussuunad peaksid selguma poliitiliste konsultatsioonide käigus tulevikus. „Valmisolek välismaailmale avaneda ja Euroopa Liidu ning selle liikmesriikidega koostööd teha on nähtavalt olemas. Seda võimalust tuleks kasutada,“ ütles visiidi lõppedes suursaadik Margus Kolga.

Delegatsioon saabus tagasi Tallinna 10. märtsil 2019.  

Veel uudiseid samal teemal

15.03.2019|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Hondurases

4.-6. märtsil 2019 külastas välisministeeriumi delegatsioon Hondurast. Pealinnas Tegucigalpas kohtusid suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tomingas Hondurase asepresidendi Maria Antonia Rivera Rosalese ja välisministri Maria Dolores Agüero Laraga.

15.03.2019|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Costa Ricas

Vabariigi Presidendi visiidi järel St Kitts ja Nevise pealinna Basseterre’i, kus toimus Kariibi mere riikide ühenduse (CARICOM) tippkohtumine ja mille külaliseks riigipea oli, jätkas osa Eesti delegatsioonist kampaaniavisiiti piirkonnas. Järgneva kümne päeva jooksul oli kavas külastada kolme riiki – Costa Ricat, Hondurast ja Kuubat. 1.-3.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.