Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kuubal

15. Märts 2019 - 19:39
Eesti delegatsiooni kohtumine Kuuba välisministri Bruno Rodríguez Parrillaga.

7.-9. märtsini 2019 viibis Eesti julgeolekunõukogu liikmesuse kampaaniat tegev delegatsioon Kuubal, mis oli piirkonnas viimasena külastatav riik. Havannas kohtus delegatsioon välisminister Bruno Rodríguez Parrilla ja aseminister Anayansi Rodríguez Camejoga. Lisaks julgeolekunõukogu puudutavale päevakavale vaagiti kahepoolse koostöö elavdamise võimalusi. 2017. aastal sõlmis Eesti Kuubaga vastastikuse mõistmise memorandumi poliitiliste konsultatsioonide pidamiseks. Eesti oli ka esimene riik, kes ratifitseeris 2016. aastal allkirjastatud Euroopa Liidu ja Kuuba poliitilise koostöö ja dialoogi lepingu.

Lisaks poliitilistele konsultatsioonidele on Kuuba huvitatud koostööst biotehnoloogiate, turismi, taastuvenergia ja e-valitsemise valdkonnas. Soovitakse luua suhteid ülikoolide ja teaduasutuste vahel. E-valitsemisel nähakse suurt potentsiaali Kuuba ametkondade tõhususe tõstmisel ja ühiskonna heaolu parandamisel. Koostööd soovitakse edendada nii Euroopa Liidu kui liikmesriikidega ja sellele loodetakse palju. E-valitsemise valdkonnas oleks eelkõige vaja tegeleda e-rakenduste suhtes valitsuse ja ühiskonna teadlikkuse ning usalduse tõstmisega. Täpsemad võimalused ja tegevussuunad peaksid selguma poliitiliste konsultatsioonide käigus tulevikus. „Valmisolek välismaailmale avaneda ja Euroopa Liidu ning selle liikmesriikidega koostööd teha on nähtavalt olemas. Seda võimalust tuleks kasutada,“ ütles visiidi lõppedes suursaadik Margus Kolga.

Delegatsioon saabus tagasi Tallinna 10. märtsil 2019.  

Veel uudiseid samal teemal

01.06.2020|Välisministeerium

Lõppes Eesti esimene eesistumine ÜRO Julgeolekunõukogus

Täna, 1. juunil võtab ÜRO Julgeolekunõukogu juhtimise Eestilt üle Prantsusmaa.

28.05.2020|Välisministeerium

Välisminister Reinsalu väljendas ÜRO Julgeolekunõukogu istungil muret Venemaa kasvava sõjalise kohaloleku üle Liibüas

Täna, 28. mail teavitas Eesti kutsel Julgeolekunõukogu avalikul istungil Euroopa Liidu ja ÜRO koostöö teemal Euroopa Liidu kõrge esindaja Josep Borrell.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.