Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Komooridel

25. Juuli 2018 - 8:23
Eesti delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Komooridel

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez kohtusid 19.-20. juulil Komoori Liidu pealinnas Moronis välisministri kohuseid täitva tervishoiuministri proua Rachid Mohamed Mbaraka Fatma, välisministri kabinetiülema Abdallah Mirghane’i ja valitsuse kantsleri Hamadi Idaroussiga.

Samuti kohtuti kohalike ministeeriumite ja tervishoiusüsteemi esindajatega, kes olid huvitatud Eesti e-kogemusest ja Eestis pakutavatest lahendustest, sealhulgas e-tervishoiust.

Eesti ja Komoori Liidu vahel on seni olnud vähe ametlikku kokkupuudet ning teadaolevalt oli visiit esmakordne Eesti ametlik visiit Komooridele. Komooride esindajatega arutati kahepoolsete suhete arendamise- ja koostöövimalusi.

Samuti räägiti Eesti kandidatuurist ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale aastateks 2020-2021. Komooride kui väikeriigi esindajad arvasid, et Eesti kandidatuur ÜRO julgeolekunõukokku on positiivne ning väljendasid heameelt, et Eesti plaanib ÜRO julgeolekunõukogus seista ka teiste väikeriikide huvide eest.

Kuna Komoori Liit on alustanud IKT sektori arendamist ja digitaliseerimisprotsessi, tunti Eesti e-lahenduste vastu suurt huvi ning nenditi, et Komooridel oleks hea meel Eesti e-riigi ja e-valitsemise kogemusest õppida.

Komooride esindajad on osalenud Eestis toimuval e-valitsemise konverentsil ja soovivad ka edaspidi süvendada koostööd Eesti IKT ettevõtetega.

Nii Eesti kui Komooride esindajad väljendasid lootust, et kokkupuuted kahe väikeriigi vahel saavad edaspidi olema tihedamad.

Veel uudiseid samal teemal

01.02.2019|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised eSwatini Kuningriigis

Riigikogu ja Vabariigi Presidendi nõukoja liikme Hannes Hanso visiit Lõuna Aafrika piirkonna riikidesse jätkus 27.-30. jaanuaril külastusega eSwatini kuningriiki. Riik muutis 2018. aastal oma nime, mille tulemusel muutus Svaasimaa eSwatiniks. Seeläbi istuvad Eesti ja eSwatini nüüd ka ÜRO peaassambleel kõrvuti.

31.01.2019|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Lesotho Kuningriigis

24.-26. jaanuaril jätkus Riigikogu ja Vabariigi Presidendi nõukoja liikme Hannes Hanso visiit Lõuna-Aafrika piirkonda külastusega Lesotho Kuningriiki. Pealinnas Maserus kohtuti Lesotho välisministri Lesego Makgothi ja kommunikatsiooni ministeeriumi kantsleri Lira Moetiga, lisaks peeti konsultatsioone Euroopa Liidu esinduses.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.