Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Komooridel

25. Juuli 2018 - 8:23
Eesti delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Komooridel

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania erisaadik Daniel Schaer ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez kohtusid 19.-20. juulil Komoori Liidu pealinnas Moronis välisministri kohuseid täitva tervishoiuministri proua Rachid Mohamed Mbaraka Fatma, välisministri kabinetiülema Abdallah Mirghane’i ja valitsuse kantsleri Hamadi Idaroussiga.

Samuti kohtuti kohalike ministeeriumite ja tervishoiusüsteemi esindajatega, kes olid huvitatud Eesti e-kogemusest ja Eestis pakutavatest lahendustest, sealhulgas e-tervishoiust.

Eesti ja Komoori Liidu vahel on seni olnud vähe ametlikku kokkupuudet ning teadaolevalt oli visiit esmakordne Eesti ametlik visiit Komooridele. Komooride esindajatega arutati kahepoolsete suhete arendamise- ja koostöövimalusi.

Samuti räägiti Eesti kandidatuurist ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale aastateks 2020-2021. Komooride kui väikeriigi esindajad arvasid, et Eesti kandidatuur ÜRO julgeolekunõukokku on positiivne ning väljendasid heameelt, et Eesti plaanib ÜRO julgeolekunõukogus seista ka teiste väikeriikide huvide eest.

Kuna Komoori Liit on alustanud IKT sektori arendamist ja digitaliseerimisprotsessi, tunti Eesti e-lahenduste vastu suurt huvi ning nenditi, et Komooridel oleks hea meel Eesti e-riigi ja e-valitsemise kogemusest õppida.

Komooride esindajad on osalenud Eestis toimuval e-valitsemise konverentsil ja soovivad ka edaspidi süvendada koostööd Eesti IKT ettevõtetega.

Nii Eesti kui Komooride esindajad väljendasid lootust, et kokkupuuted kahe väikeriigi vahel saavad edaspidi olema tihedamad.

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Indoneesias

19. novembril jõudis kampaaniatiim suursaadik Margus Kolga juhtimisel ja diplomaat Mari Tominga osalusel Indoneesia pealinna Jakartasse, kus jätkati Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania sõnumite tutvustamist Kagu-Aasia piirkonnas. Delegatsioon kohtus Indoneesia välisministri pr.

19.11.2018|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kiribatil

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsioon väisas 15.-18. novembril Kiribati Vabariiki. Kiribati on Mikroneesias asuv ÜRO liikmesriik; ÜRO liige 1999. aastast ja seni ainus riik, kes pole ühinenud ühegi ÜRO piirkondliku grupiga. Riigi maismaaterritoorium koosneb 33 mõlemal pool ekvaatorit asuvast atollist.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.