Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Hondurases

15. Märts 2019 - 19:38
Eesti delegatsiooni kohtumine Hondurase välisministri María Dolores Agüero Laraga.

4.-6. märtsil 2019 külastas välisministeeriumi delegatsioon Hondurast. Pealinnas Tegucigalpas kohtusid suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tomingas Hondurase asepresidendi Maria Antonia Rivera Rosalese ja välisministri Maria Dolores Agüero Laraga. Lisaks peeti konsultatsioone rahvastikuregistri ametnike ja Euroopa Liidu suursaadikuga Hondurases Alessandro Palmeroga. Kohtumisel asepresident Riveraga keskenduti Eesti julgeolekunõukogu kampaania elementidele ja võimalustele teha koostööd IT-valdkonnas. Hondurase president on teinud e-valitsemise oma valitsemisaja prioriteediks ja soovib nimetet valdkonnas kiireid edasiminekuid. Eestit nähakse eeskujuna ja Eestilt soovitakse õppida. Hondurase rahvastikuregister on oma arenduste aluseks võtnud Eesti x-tee platvormi.

Kohtumisel välisministeeriumiga pani välisminister Agüero ette sõlmida ministeeriumite vahel vastastikuse mõistmise memorandum ja alustada kahepoolseid poliitilisi konsultatsioone. Honduras väikeriigina peab oluliseks väikeriikide koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ja rahvusvahelise õiguse jõustamisel, mis on sarnane Eesti seisukohtadega oma huvide kaitsel. „Väiksemad riigid saavad oma mõju julgeolekunõukogus suurendada, kui julgeolekunõukogu valitud 10 liiget omavahel rohkem koostööd teevad ja poliitilise ühisosa nimel töötavad. 10 häält on nõukogus otsuste langetamisel oluline jõud,“ ütles Eesti delegatsiooni juht Margus Kolga pärast kohtumist.

Hondurasest sõitis delegatsioon edasi Kuubale.

Veel uudiseid samal teemal

02.07.2020|Välisministeerium

Reinsalu nõudis tänasel ÜRO Julgeolekunõukogu pandeemia arutelul vastuvõetud COVID-19 resolutsiooni järgimist

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 2. juulil ÜRO Julgeolekunõukogu avatud kohtumisel pandeemiate ja julgeoleku teemal.

01.06.2020|Välisministeerium

Lõppes Eesti esimene eesistumine ÜRO Julgeolekunõukogus

Täna, 1. juunil võtab ÜRO Julgeolekunõukogu juhtimise Eestilt üle Prantsusmaa.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.