Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised eSwatini Kuningriigis

1. Veebruar 2019 - 13:00
Eesti delegatsiooni kohtumine eSwatini peaminister Ambrose Mandvulo Dlamini ning välis- ja rahvusvahelise koostöö minister Thulisile Dladlaga

Riigikogu ja Vabariigi Presidendi nõukoja liikme Hannes Hanso visiit Lõuna Aafrika piirkonna riikidesse jätkus 27.-30. jaanuaril külastusega eSwatini kuningriiki. Riik muutis 2018. aastal oma nime, mille tulemusel muutus Svaasimaa eSwatiniks. Seeläbi istuvad Eesti ja eSwatini nüüd ka ÜRO peaassambleel kõrvuti. Aafrika lõunatipus asuv väikeriik on oma suuruselt ja rahvaarvult sarnane Eestiga. Diplomaatilised suhted Eesti ja eSwatini vahel sõlmiti 2018. aastal. eSwatini on avaldanud huvi e-valitsemise ja e-teenuste rakenduste vastu ning sellealase oskusteabe saamiseks on ka Eesti poole pöördutud.

Visiidi käigus kohtus Eesti delegatsioon eSwatini peaministri hr. Ambrose Mandvulo Dlamini, välis- ja rahvusvahelise koostöö ministri pr. Thulisile Dladla ning IT-ministri printsess Sikhanyisoga. Lisaks peeti konsultatsioone eSwatinis asuva Euroopa Liidu esindusega ja külastati eSwatini tehnoloogiaparki. Kohtumiste peateemaks oli Eesti kandidatuur ÜRO julgeoleku nõukokku, mida eSwatini väikeriigina võiks toetada. Jutuajamisel peaminister Dlamini ja välisminister Dladlaga räägiti väikeste riikide kohast ja võimalustest maailmas ning rohkema koostöö vajadusest, seda nii kahepoolselt kui rahvusvahelistes organisatsioonides. Tõstatus ka julgeolekunõukogu reformi teema, kus Aafrika piirkondliku grupi riigid sooviksid näha kontinendi suuremat esindatust nõukogus, seda ka alalise liikme staatuses.

Printsess Sikhanyisole tutvustas Eesti delegatsioon Eesti e-arengut ja e-riigi rakendusi, mis Eesti ühiskonnas kasutusel on. eSwatini kuningas soovib riigis juurutada kaasaegseid e-teenuseid ja valdkonnale pööratakse teravdatud tähelepanu. Seetõttu soovitakse sellel alal esirinnas olevate riikidega konsulteerida ning neilt õppida. Eesti delegatsioon rõhutas „Tiigrihüppe“ projekti näitel, et e-valitsemine algab haridusest ja oskustest ning püsib ühiskonna usaldusel.

Hannes Hanso kutsus kontaktide elavdamiseks printsessi tänavu mais toimuvale E-riigi Akadeemia aastakonverentsile. „Eestil on maailmas väga hea renomee, teadmine meie e-valitsemise ja e-teenuste kvaliteedist on väga hea visiitkaart. Meie eesmärk on neid kogemusi jagada, et ka teised saaksid tulevikus oma e-ühiskonda samaväärselt edendada,“ ütles Hanso.

Veel uudiseid samal teemal

15.03.2019|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Kuubal

7.-9. märtsini 2019 viibis Eesti julgeolekunõukogu liikmesuse kampaaniat tegev delegatsioon Kuubal, mis oli piirkonnas viimasena külastatav riik. Havannas kohtus delegatsioon välisminister Bruno Rodríguez Parrilla ja aseminister Anayansi Rodríguez Camejoga.

15.03.2019|Välisministeerium

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Hondurases

4.-6. märtsil 2019 külastas välisministeeriumi delegatsioon Hondurast. Pealinnas Tegucigalpas kohtusid suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tomingas Hondurase asepresidendi Maria Antonia Rivera Rosalese ja välisministri Maria Dolores Agüero Laraga.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.