Sa oled siin

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Costa Ricas

15. Märts 2019 - 19:30
Eesti delegatsiooni kohtumine Costa Rica välisministri Manuel Venturaga.

Vabariigi Presidendi visiidi järel St Kitts ja Nevise pealinna Basseterre’i, kus toimus Kariibi mere riikide ühenduse (CARICOM) tippkohtumine ja mille külaliseks riigipea oli, jätkas osa Eesti delegatsioonist kampaaniavisiiti piirkonnas. Järgneva kümne päeva jooksul oli kavas külastada kolme riiki – Costa Ricat, Hondurast ja Kuubat. 1.-3. märtsini viibisid Eesti esindajad suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tomingas Costa Rica pealinnas San Joses, kus kohtuti Costa Rica parlamendi asepresidendi María Inés Solís Quiróse, välisministri Manuel Ventura ning IT ministri Luis Salzari ja aseministri Paola Vegaga.

Kõigil kohtumistel vahetati mõtteid Eesti julgeolekunõukokku pürgimise ja võimaliku e riiki ning -valitsemist puudutava koostöö üle. Costa Rica ja Eesti on ÜRO s teinud aastaid koostööd, koos on juhitud riikidevahelise survegrupi ACT (Accountability, Coherence, Transparency – vastutus, sidusus, läbipaistvus) läbipaistvuse töögruppi ja räägitud läbi ÜRO peaassamblee töö elavdamise resolutsiooni, mille tulemusena suudeti muuta peasekretäri valimisteprotsessi senisest avatumaks ja kaasavamaks. Eesti valitsuse liikmed on viimasel poolaastal kohtunud mitmeid kordi oma Costa Rica kolleegidega. Kohtumiste käigus on Costa Rica tundnud huvi Eesti e-riigi ja e-teenuste vastu ning avaldanud soovi meie kogemusest õppida. Costa Rica on koostanud oma e-riigi strateegia, mis võeti vastu 2018 oktoobris, kui president Ilves riiki külastas. Kõikidest kohtumistest kõlas vastu, et huvi ja valmisolek koostööks on olemas.

Costa Ricast liikus delegatsioon Hondurasesse, kus plaanis sarnased kohtumised.

Veel uudiseid samal teemal

01.06.2020|Välisministeerium

Lõppes Eesti esimene eesistumine ÜRO Julgeolekunõukogus

Täna, 1. juunil võtab ÜRO Julgeolekunõukogu juhtimise Eestilt üle Prantsusmaa.

28.05.2020|Välisministeerium

Välisminister Reinsalu väljendas ÜRO Julgeolekunõukogu istungil muret Venemaa kasvava sõjalise kohaloleku üle Liibüas

Täna, 28. mail teavitas Eesti kutsel Julgeolekunõukogu avalikul istungil Euroopa Liidu ja ÜRO koostöö teemal Euroopa Liidu kõrge esindaja Josep Borrell.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.