Sa oled siin

Eesti ühines Gruusia sõprade rühma ühisavaldusega

7. Detsember 2019 - 8:16

Välisminister Reinsalu kohtus Bratislavas OSCE ministrite kohtumisel Gruusia sõprade rühma liikmetega ning ühines Gruusia suveräänsust ja territoriaalset tervilikkust toetava avaldusega.

Avaldusega liitusid lisaks Eestile Bulgaaria, Kanada, Tšehhi, Soome, Iirimaa, Läti, Leedu, Norra, Poola, Rumeenia, Rootsi, Ukraina, Ühendkuningriik ja USA, kes kõik kinnitasid oma jätkuvat toetust Gruusia terviklikkusele ning väljendasid aina süvenevat muret olukorra pärast Gruusias ja selle okupeeritud aladel.

Riigid avaldasid muret 11 aastat kestva okupatsiooni pärast ja rõhutasid vajadust lahendada konflikti rahumeelselt kooskõlas Helsingi lõppakti, ÜRO põhikirja ja rahvusvahelise õigusega.

Erilist muret valmistavad Gruusia sõpradele järjest sagedamad Vene sõjaväeõppused ning militariseerimine Gruusia Abhaasia ja Lõuna-Osseetia aladel. Gruusia sõbrad toonitasid oma avalduses, et jälgivad seadusevastaselt kinni peetud ja Venemaa ebaseaduslikus sõjaväebaasis surnud Gruusia kodaniku Irakli Kvaratskhelia juhtumiga seonduvat tähelepanelikult. Lisaks mõistsid nad hukka mitmete teiste Gruusia kodanike tapmised.

Gruusia sõbrad väljendasid toetust ka Genfi kõnelustele ja Euroopa Liidu vaatlusmissioonile (EUMM). Liitlased rõhutasid, et kõik provokatsioonid EUMM-i töö häirimiseks kujutavad endast katset takistada piirkonnas rahu saavutamist.

Loe avalduse täisteksti siit (inglise keeles): https://vm.ee/et/node/52482

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.