Sa oled siin

Eesti ühineb loodava tsiviilmissioonide keskusega

3. Oktoober 2019 - 13:26

Eesti ühineb Saksamaa poolt loodava Euroopa tsiviilse kriisiohje oivakeskusega, mille eesmärk on nõustada Euroopa Liidu liikmesriike, Euroopa välisteenistust ja NATO-t tsiviilmissioonide planeerimisel ja läbiviimisel.

Välisminister Reinsalu sõnul on Eesti jaoks oluline, et tsiviilmissioonid oleksid paremini ette valmistatud, põhjendatud ja läbi viidud. „Keskuse eesmärk oleks juba käivitatud missioonide jälgimine, mis parandaks nende tööd ja annaks võimaluse kogemustest õppida,“ ütle Reinsalu. „Lisaks on Eesti jaoks tähtis meie ekspertide hea ettevalmistus ja koolitamine, et missioonideks valmis olla,“ lisas välisminister.

Saksamaa on saatnud kõigile Euroopa Liidu ja NATO liikmesriikidele kutse allkirjastada tahteavaldus oivakeskuse loomiseks.

Tuleva aasta alguses saavad kõik tahteavaldusele allkirja andnud riigid Berliinis kokku, et arutada ja otsustada loodava oivakeskuse lõplikku ülesehitust ja ülesandeid. Kokkulepitu põhjal koostatud lõpliku asutamisdokumendi allkirjastamine on planeeritud märtsiks 2020.

Saksamaa võtab enda kanda keskuse administratiivse ja alalise personali kulud. Keskuse eelarve saab koosnema liikmemaksust ja vabatahtlikest panustest. Liikmemaks on planeeritud 20 000 eurot aastas.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.