Sa oled siin

Eesti tutvustas Genfis ÜRO kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelise pakti täitmise aruannet

5. Märts 2019 - 15:48

Eesti delegatsioon tutvustas 4.-5. märtsil Genfis ÜRO inimõiguste komitees neljandat perioodilist aruannet kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelise pakti täitmise kohta. Delegatsiooni juhtis välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Annely Kolk.

Eesti delegatsioon andis komiteele ülevaate Eestis viimastel aastatel toimunud arengutest paktiga kaetud valdkondades. Komitee tundis lähemat huvi Eesti edusammude, aga ka väljakutsete vastu erinevates valdkonnas, näiteks võrdõiguslikkuse küsimus, õiguskantsleri tegevus, vanglasüsteemi ümberkorraldamine, kodakondus ja lõimumine, võitlus inimkaubitsemisega. Arutelu järgselt avaldab komitee oma järeldused ja annab Eestile soovitused pakti edasise täitmise kohta.

Kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvaheline pakt avati allakirjutamiseks New Yorgis 19. detsembril 1966. aastal. Eesti ühines kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelise paktiga Eesti Vabariigi Ülemnõukogu 26. septembri 1991. aasta otsusega. Pakt jõustus Eesti suhtes 21. jaanuaril 1992. aastal.

Kõik pakti osalisriigid on kohustatud esitama perioodilise aruande ühe aasta jooksul pärast pakti jõustumist vastava osalisriigi suhtes ning pärast seda kõikidel juhtudel, kui seda nõuab komitee. Aruandes näitab riik, milliseid abinõusid on ta rakendanud paktis tunnustatud õiguste elluviimiseks ja milline on nende õiguste kasutamisel saavutatud progress.

Eesti delegatsiooni kuulusid justiitsministeeriumi, kultuuriministeeriumi, siseministeeriumi sotsiaalministeeriumi ning välisministeeriumi esindajad.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.