Sa oled siin

Eesti tõstatab Valgevene küsimuse ÜRO Julgeolekunõukogus

17. August 2020 - 16:13

Eesti kavatseb Valgevene küsimuse tõstatada ÜRO Julgeolekunõukogus.

„Seoses poliitilise kriisiga Valgevenes ning võimaliku ohuga rahvusvahelisele rahule ja julgeolekule taotleb Eesti viivitusteta Valgevene olukorra arutamist Julgeolekunõukogus,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

Julgeolekunõukogu üks ülesandeid on aidata ennetada konflikte ja vältida nende eskaleerumist. Eesti üks peamisi eesmärke Julgeolekunõukogu valitud liikmena on tagada rahvusvahelisest õigusest kinnipidamine ja hoida rängad inimõiguste rikkumised maailma avalikkuse tähelepanu all.

Välisminister Reinsalu sõnul on esmatähtis, et Valgevene võimud lõpetaksid rahumeelsete meeleavaldajate vastu suunatud vägivalla, vabastaksid poliitvangid ning peaksid oma kodanikega dialoogi, mille eesmärgiks on korraldada vabad ja ausad valimised.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

14.10.2020|Välisministeerium

Välisministeerium avab koostöös Dokfoto Keskusega fotonäituse kriisikolletes elavate laste unistustest

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses avatakse 15. oktoobril auhinnatud prantsuse fotograafi Vincent Tremeau kõikjal maailmas eksponeeritud fotonäitus „Kui ma ükskord suureks saan“, mis räägib laste vaprusest, loovusest, haavatavusest ja hariduse tähtsusest kriisikolletes. Näitus, mis sündis koostöös välisministeeriumiga ÜRO 75.

30.09.2020|Välisministeerium

ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Eesti algatusel Mägi-Karabahhi küsimust

Eile, 29. septembri õhtul toimus Eesti, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi algatusel ÜRO Julgeolekunõukogus arutelu Mägi-Karabahhi küsimuses.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.