Sa oled siin

Eesti toetab OSCE erivaatlusmissiooni Ukrainas 20 000 euroga

23. November 2020 - 14:48

Eesti saadab OSCE erivaatlusmissioonile Ukrainas 20 000 eurot vastusena missiooni juhi abipalvele seoses COVID-19 nakatumise olukorraga. Erivaatlusmissioon on sattunud keerulisse olukorda, sest nakatumisnäitajad Ukrainas on kõrged ning selline olukord võib mõjutada missiooni töövõimekust. Eesti toetus aitab suurendada vaatlejate kaitse- ja testimisvõimekust. 

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on vajalik erivaatlusmissiooni Ukrainas toetada. „Erimissiooni töö, mis on konflikti lahendamisel äärmiselt oluline, peab jätkuma katkematult. Seepärast on oluline tagada vaatlejatele vajalik kaitse ja arstiabi,“ selgitas Reinsalu.

Erivaatlusmissioon käivitati 2014. aastal ning see koosneb relvastamata tsiviilvaatlejatest, kelle ülesandeks on koguda informatsiooni Ukrainas toimuva kohta, koostada igapäevaseid raporteid olukorrast ja aidata kaasa dialoogile erinevate poolte vahel, et jõuda rahu tagamiseni Ukrainas. Eestist on erimissioonil osalenud üle kümne vaatleja. Enamus neist teevad oma tööd konfliktipiirkonnas Ida-Ukrainas. Praeguse seisuga on vaatlejaid 800 ringis.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.