Sa oled siin

Eesti toetab humanitaarabi jõudmist Süüriasse

29. Märts 2021 - 19:18

Täna, 29. märtsil osales välisminister Eva-Maria Liimets ÜRO Julgeolekunõukogu kõrgetasemelisel videoistungil, kus arutati humanitaarolukorda Süürias. Kohtumist juhtis USA välisminister Antony J. Blinken.

Süüria konflikt on kestnud kümme aastat ja hoolimata rahvusvahelistest pingutustest kestab sõda ikka veel. „Eesti nõuab Süürias üleriigilise relvarahu kehtestamist. Mõistame hukka sealse režiimi teod ja Venemaa eelmise nädala rünnakud Süüria loodeosas,“ ütles välisminister Liimets oma sõnavõtus. „Eriti kahetsusväärne on rünnak Aleppo lähedal asuvale haiglale – see on tõsine rahvusvahelise humanitaarõiguse rikkumine.“ 

Minister rõhutas, et piiriülese humanitaarabi mehhanismi mandaadi pikendamine selle aasta juulis on eluliselt tähtis, et abi jõuaks miljonite inimesteni. Eriti oluline on selle jätkamine pandeemia oludes. Täna on miljonid inimesed, sealhulgas lapsed, olnud sunnitud oma kodudest lahkuma ning elama põgenikelaagrites, kus neil on puudus kõigest eluks vajalikust, ning piiratud on juurdepääs nii toidule kui ka arstiabile. Piiriülese abi peatamisel võivad olla katastroofilised tagajärjed. Seni ei ole Süüria režiim suutnud tagada rindeülese abi kohale jõudmist, eelkõige riigi põhjaosas.

Euroopa Liit koos oma liikmesriikidega on suurim humanitaarabi andja Süürias ja regioonis. „Eesti on toetanud humanitaarabiga Süüria kriisist põhjustatud kannatuste leevendamist selle algusest saadik ning jätkab seda ka edaspidi,“ sõnas Liimets. Minister avaldas tänu humanitaartöötajatele, kes jätkavad rasketes oludes abi andmist kohapeal.

Istungil võtsid sõna ÜRO humanitaarasjade koordinatsioonibüroo (OCHA) juht Mark Lowcock, ÜRO Lastefondi (UNICEF) tegevjuht Henrietta Fore ja Al Amal Fundi’i esindaja dr Amani Ballour.

Välisministri tasemel osalesid lisaks Eestile ka Ühendkuningriik, Norra, Iirimaa ja Tuneesia. Venemaad esindas asevälisminister Sergei Veršinin.

Homme, 30. märtsil osaleb välisminister veebi teel Brüsseli viiendal konverentsil „Süüria ja piirkonna tuleviku toetamine“. Konflikt on kestnud juba kümme aastat ning konverents annab rahvusvahelisele kogukonnale võimaluse ühendada jõud ning mobiliseerida ja pakkuda toetust Süüria konfliktis kannatanutele nii Süürias kui ka naaberriikides.

Ministri sõnavõtt (inglise keeles): https://vm.ee/en/news/statement-foreign-minister-estonia-mrs-eva-maria-l...

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

17.03.2021|Välisministeerium

Eesti liitus 19 riigi ühisavaldusega taunides propaganda ja valeinfo levitamist Krimmi õigusvastase annekteerimise teemal

Täna, 17. märtsil toimus ÜRO Julgeolekunõukogus Venemaa Föderatsiooni korraldatud mitteametlik kohtumine Krimmi teemal, mille eesmärk oli propaganda ja valeinfo edastamine Krimmis toimuva ja selle õigusvastase annekteerimise kohta.

13.03.2021|Välisministeerium

Eesti kutsus ÜRO Julgeolekunõukogus teist aastat järjest kokku istungi Krimmi teemal

Reedel, 12. märtsil kutsus Eesti kokku ÜRO Julgeolekunõukogu kõrgetasemelise virtuaalistungi Krimmi teemal. Arutelu avas ja juhtis Eesti välisminister Eva-Maria Liimets.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.