Sa oled siin

Eesti toetab Euroopa Liidu välistegevuse eelarve kasvu ja naabrusinstrumendi säilimist

14. September 2018 - 16:51

Euroopa Liidu (EL) välisasjade nõukogu arenguministrite mitteametlikul kohtumisel Brüsselis arutati ELi välistegevuse rahastamist pärast 2020. aastat, keskendudes ühelt poolt ELi naaberriikide ja Aafrika olulisusele ning laiemalt arengu- ja rahvusvahelise koostöö tõhustamisele.

Eestit esindanud välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektori Jüri Seilenthali sõnul tuleb praegust globaalset julgeolekuolukorda arvestades suunata Euroopa Liidu välistegevusse suuremaid summasid. „Eesti peab oluliseks, et EL-i uus eelarvestruktuur kajastaks selgelt naabruspoliitika prioriteetsust ning säiliks selleks mõeldud instrument. Senine liidu naabruspoliitka rahastamine on tõestanud enda tõhusust eraldiseisva üksusena, toetades edukalt reforme EL-i partnerriikides,“ ütles Seilenthal kohtumisel.

Ettepaneku alusel on välistegevuse rahastamisvahendite kogusummaks ette nähtud 123 miljardit eurot, mis on võrreldes praeguse eelarveraamistikuga 30 protsenti enam.

Kohtumisel anti ülevaade ka humanitaarabi ja arengukoostöö sidustamise pilootprojektide esimese aasta tegevusest ning arutati Euroopa Liidu ja Aafrika võrdse partnerluse tugevdamist nii majanduslikus, sotsiaalses kui ka poliitilises võtmes.

 

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.