Sa oled siin

Eesti tegi Euroopa Komisjonile kingituse

11. Detsember 2017 - 14:50

Välisminister Sven Mikser andis täna Brüsselis välisasjade nõukogu kohtumisel EL välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgele esindajale Federica Mogherinile üle välisministeeriumi poolt arendatud Euroopa Liidu sanktsiooniveebi. Sanktsiooniveeb on Eesti eesistumise digikingitus Euroopa Komisjonile.

„Tänaseks on rakendust kahe kuuga külastanud juba enam kui 77 000 inimest. Lisaks oleme saanud tänukirju ettevõtjatelt, ajakirjanikelt, ametnikelt, ülikoolidelt ja paljudelt teistelt,“ ütles Mikser.

Sanktsioonidega kohustatakse otseselt liikmesriikide ettevõtjaid ja kodanikke hoiduma teatud tegevustest. Seetõttu on oluline, et avalikkusele oleks selge, millised kohustused sanktsioonidega kaasnevad Euroopa Liidu era- ja avalikule sektorile.

„Euroopa Liidus tehakse sanktsioonidega seoses aastas umbes 90 otsust, mis on väga keerulises juriidilises vormis,“ ütles Mikser. „Eesti kui digiriik nägi siin võimalust oma kogemust kasutada ning muuta keeruline teema lihtsaks ja arusaadavaks läbi e-lahenduse,“ lisas minister.

Mikseri sõnul saab tulevikus sanktsiooniveebi näitel teisigi e-lahendusi mõelda, et EL-i poliitika kodanikele lihtsasse ja arusaadavasse keelde tõlkida.

Sanktsiooniveeb avalikustati Tallinnas 29. septembril toimunud digitaalvaldkonna tippkohtumisel. Euroopa Komisjon hakkab süsteemi haldama alates 1. jaanuarist 2018.

Euroopa Liidu sanktsiooniveebi ingliskeelne keskkond asub aadressil https://www.sanctionsmap.eu/

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576908...


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 5342 4541
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.