Sa oled siin

Eesti suursaadik Vietnamis andis üle volikirja

12. November 2008 - 12:35

Kolmapäeval, 12. novembril andis Eesti Vabariigi suursaadik Vietnami Sotsialistlikus Vabariigis Andres Unga Vietnami presidendile Nguyen Minh Trietile üle oma volikirja.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluse käigus toonitasid mõlemad pooled kahe riigi vaheliste suhete head seisu, aga ka vajadust vastastikuste kontaktide edaspidiseks arendamiseks majanduse, turismi, kultuuri ja hariduse valdkonnas.

Suursaadik Unga sõnul aitab koostöö tihendamisele kaasa Eesti ja Vietnami vahelise lepingulise baasi tugevdamine. „Peame vajalikuks sõlmida Vietnamiga majanduskoostöö, topeltmaksustamise vältimise ja investeeringute kaitse lepingud ning koostöölepingud riikide kultuuri-, haridus- ja teadusministeeriumite vahel,” ütles suursaadik Andres Unga. Samuti aitaks Unga sõnul suhete aktiivsemale arengule kaasa viisavabaduse sisseviimine Eesti kodanikele.

Suursaadik Andres Unga resideerib Pekingis.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis, lõpetas 1984. aastal Viljandi 5. Keskkooli, 1991. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Andres Unga on hetkel ka Eesti Vabariigi suursaadik Hiinas. Enne tööleasumist Hiinas oli Unga suursaadik Kreekas.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
6 377 654
52 13 085
pressitalitus@mfa.ee

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.