Sa oled siin

Eesti suursaadik Uus-Meremaal andis üle volikirja

29. Jaanuar 2020 - 21:13
Suursaadik Kersti Eesmaa ja Uus-Meremaa kindralkuberner Patsy Reddy

Eesti suursaadik Uus-Meremaal Kersti Eesmaa andis kindralkuberner Patsy Reddyle üle oma volikirja. Suursaadik resideerib Austraalias Canberras.

Volikirjade üleandmisel rõhutati, et vaatamata suurele vahemaale on Eestil ja Uus-Meremaal palju ühist – olles mõlemad väikeriigid väärtustame kõrgelt multilateraalseid lahendusi, riikide koostööd, samuti jagame samu eesmärke digitaalse riigi ülesehitamisel, olles mõlemad D9 grupi asutajaliikmed.

Eesti kinnitas oma toetust käimasolevate Euroopa Liidu ja Uus-Meremaa vabakauanduslepingu läbirääkimsite lõpetamisele.

Nii Eesti kui ka Uus-Meremaa jaoks on oluline reeglitepõhine rahvusvaheline koostöö, mille keskmes on loovus ja avatus, oleme seega loomulikud partnerid küberturvalisuse, e-teenuste ning digitaalteenuste arendamisel.

Kersti Eesmaa on töötanud välisministeeriumis aastast 1996, mil ta asus tööle välismajanduspoliitika osakonna atašeena. Ta on töötanud ka Eesti alalises esinduses Genfis, Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures, välisministeeriumi personaliosakonna ja konsulaarosakonna peadirektorina.

Alates möödunud aastast on Eesmaa Eesti suursaadik Austraalias. Kaasakrediteeringud on tal lisaks Uus-Meremaale Fidžil, Indoneesias, Paapua Uus-Guineas, Vanuatul ja Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) juures.

Lisainfo:

Fred Püss
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Veel uudiseid samal teemal

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

21.03.2020|Välisministeerium

Passide väljastamine välisriikides elavatele Eesti kodanikele jätkub ka eriolukorra ajal

Eesti passide väljastamine välismaal elavatele Eesti kodanikele jätkub politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori korraldusega turvalise postiteenuse vahendusel. Postiteenust osutab välisministeeriumiga lepingulises suhtes olev kuller.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.