Sa oled siin

Eesti suursaadik Uus-Meremaal andis üle volikirja

20. Märts 2013 - 11:30

Nr 98-E

Täna, 20. märtsil andis Eesti suursaadik Uus-Meremaal Andres Unga Uus-Meremaa kindralkubernerile Jeremiah Mateparae’le üle oma volikirja. Suursaadik Unga resideerib Tallinnas.

Volikirjade ülendamise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid suursaadik Andres Unga ja Uus-Meremaa kindralkuberner Jeremiah Mateparae Eesti ning Uus-Meremaa kahepoolsetest suhetest. Suursaadik Unga sõnul on riikidevahelised suhted probleemideta ja üksteist mõistvad. „Samas aitaks kahepoolsete suhete arengule kaasa suurem tähelepanu majanduslikule ja tehnoloogilisele koostööle, samuti kultuurikoostöö ning teineteise rikkaliku kultuuripärandi parem tundmine,“ märkis ta.

Rääkides riikidevahelisest rahvusvahelisest koostööst sõnas suursaadik, et nii Eesti kui Uus-Meremaa on pühendunud rahu, julgeoleku ja õiglase demokraatliku ühiskonnakorra toetamisele. „Euroopa Liidu liikmesriigina on Eesti huvitatid ka ELi ja Uus-Meremaa laiemast koostööst,“ lisas Unga.

Kindralkuberner Mateparae märkis kohtumisel, et Eesti ja Uus-Meremaa on mõlemad riigid, kes on avatud uuendustele ja majanduse liberaliseerimisele. Samuti väärtustatakse koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ja -kaubandussüsteemides, kus püütakse edendada õigusriigi, demokraatliku valitsemise, rahvusvahelise julgeoleku ja inimõiguste arengut. Eesti ja Uus-Meremaa teevad koostööd rahu ja julgeoleku kindlustamiseks Afganistanis.

Samuti kinnitas kindralkuberner, et maailma ees täna seisvad väljakutsed loovad võimaluse uute koostöövaldkondade jaoks. Eestis asuv NATO küberkaitsekeskus on Uus-Meremaa jaoks hea võimalus tihendada küberkaitsealast koostööd. Uus-Meremaa oleks huvitatud ka kahepoolsete kaubandus- ja majandussidemete tihendamisest. Eesti toimiv ja tugev majandus ning tihedad sidemed Balti riikide ja Põhjanaabritega loovad selleks hea eelduse.

Eesti suursaadik märkis kohtumisel ka seda, et Uus-Meremaa sai 20. sajandi keerulistel aegadel koduks ka paljudele eestlastele, kes Teise maailmasõja ja okupatsioonide eest olid sunnitud Euroopast lahkuma. „Tänaseks on Eestiga seotud inimeste arv Uus-Meremaal kasvanud tuhandetesse,“ märkis Unga. Suursaadik lisas, et Eesti kogukond on Uus-Meremaal hinnatud tema panuse eest riigi ühiskondlikku ja majanduslikku arengusse.

Suursaadik Unga andis kohtumisel edasi ka president Toomas Hendrik Ilvese tervitused ja head soovid nii kindralkubernerile kui Uus-Meremaa rahvale.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis. 1991. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 2003-2007 oli Andres Unga Eesti suursaadik Kreekas. Aastatel 2004-2007 oli ta Eesti mitteresideeriv suursaadik Küprosel ja aastatel 2003-2008 mitteresideeriv suursaadik Armeenias. Aastatel 2007-2012 oli Unga Eesti suursaadik Hiinas. Aastatel 2008-2012 oli ta ka Eesti mitteresideeriv suursaadik Vietnamis ja aastatel 2010-2012 mitteresideeriv suursaadik Lõuna-Koreas.

Alates 2009. aastast on Unga Eesti mitteresideeriv suursaadik Tais. Alates käesolevast aastast on ta ka Eesti suursaadik Indoneesias. President Toomas Hendrik Ilves on Andres Unga nimetanud mitteresideerivaks suursaadikuks ka Singapuri, Malaisiasse ja Austraaliasse.

Suursaadik Andres Unga on abielus ja kahe lapse isa. Unga räägib inglise, vene ja rootsi keelt.

Fotod: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/721576330433...

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
513 8689
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.