Sa oled siin

Eesti suursaadik Usbekistanis Toomas Tirs andis üle volikirja

25. November 2021 - 14:14
Eesti suursaadik Toomas Tirs ja Usbekistani välisminister Abdulaziz Kamilov volikirjade üleandmise tseremoonial Taškendis 25.11.2021

Eesti uus suursaadik Usbekistanis Toomas Tirs andis täna, 25. novembril Taškendis üle oma volikirja Usbekistani välisministrile Abdulaziz Kamilovile.

See on esimene kord, kui Eesti suursaadik Usbekistanis resideerub Kesk-Aasia regioonis kohapeal (Nur-Sultanis, Kasahstanis), mis aitab Eesti ja Usbekistani koostööd tihendada. „Usbekistani majandus kasvab Kesk-Aasias kõige kiiremini ja riigi rahvastik moodustab terve Kesk-Aasia piirkonna rahvastikust üle poole. Seepärast jälgivad Kesk-Aasiast huvitatud Eesti ettevõtted erilise huviga arenguid just Usbekistanis,“ ütles suursaadik Tirs. „Kõige perspektiivsemaks valdkonnaks võib pidada digikoostööd, kuid ka haridust, logistikat ja turismi. Usbekistan soovib tihendada oma koostööd Euroopa Liiduga ja liituda WTO-ga, mida Eesti igati toetab,“ täpsustas suursaadik.

Suursaadik Toomas Tirs on lõpetanud Tartu ülikooli ja Wisconsini Eau Claire’i ülikooli ärijuhtimise erialal. Toomas Tirs tuli välisministeeriumisse 2007. aastal ning on töötanud poliitika- ning välismajanduse ja arengukoostöö osakondades, samuti Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures. Suursaadik Tirs töötas 2015. aastal rahvusliku eksperdina Läti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sekretariaadis ning aastatel 2016–2018 Riigikantseleis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuhina. Toomas Tirs oli aastatel 2018–2021 suursaadik Belgias ja Luksemburgis ning täitis haldusküsimuste asejuhi ülesandeid alalises esinduses Euroopa Liidu juures. Toomas Tirsil on kaasakrediteeringud Kasahstanis ja Tadžikistanis.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.