Sa oled siin

Eesti suursaadik Usbekistanis andis üle volikirja

6. Märts 2019 - 15:22

Eesti suursaadik Usbekistani Vabariigis Arti Hilpus andis täna Usbekistani välisministrile Abdulaziz Kamilovile üle oma volikirja. Suursaadik Hilpus resideerib Riias.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses kõnelesid välisminister Kamilov ning suursaadik Hilpus Eesti ja Usbekistani suhetest, koostööst Euroopa Liiduga ning arengutest Kesk-Aasia piirkonnas.

Suursaadik Hilpus ja välisminister Kamilov kinnitasid Eesti ja Usbekistani huvi kahepoolsete suhete tihendamiseks. “Eesti ja Usbekistani suhetes on arenguvõimalusi erinevates valdkondades, nagu transport ja logistika, IKT ja e-teenuste sektor, piiriteenused, meditsiiniteenused ja hariduskoostöö,” ütles Hilpus, kelle sõnul  majandussidemete ja kaubavahetuse laiendamisele aitaksid kaasa vastastikused kõrgetasemelised visiidid, aga ka vanemametnike, äridelegatsioonide ja ekspertide kohtumised. Suursaadik Hilpus kinnitas Eesti valmidust jagada meie kogemusi infotehnoloogia ja e-teenuste rakendamise alal ja võtta vastu Usbekistani delegatsioone nendega tutvumiseks.

Suursaadik Hilpus sõnas, et Eesti jaoks on tähtis koostöö arendamine Euroopa Liidu ja Usbekistani vahel. "Euroopa Liidu huvi on hoida ja arendada suhteid Kesk-Aasia riikidega ning kindlustada seeläbi regiooni stabiilset ja jätkusuutlikku arengut. Lisaks on Usbekistanil oluline roll piirkondliku julgeoleku ja stabiilsuse aspektist, " sõnas suursaadik.

Pooled avaldasid valmisolekut jätkata poliitiliste konsultatsioonide traditsiooni välisministeeriumide vahel, järgmine voor on kavas Taškendis sel poolaastal.  Suursaadik Hilpus esitas minister Kamilovile kutse külastada Eestit.

Suursaadik Hilpus kohtus Taškendis veel Usbekistani innovatsiooniministri, investeeringute ja väliskaubanduse ministri ning haridusministri asetäitjatega, samuti riikliku raudteekompanii esindajatega.

Suursaadik Hilpus on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal ning Genfi Julgeolekupoliitika Keskuse rahvusvahelise kursuse. 1996. aastal asus Arti Hilpus tööle välisministeeriumi, kus ta on töötanud Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika büroo ning julgeolekupoliitika büroo direktorina.  Aastatel 2001-2004 töötas ta diplomaadina Berliini saatkonnas. Arti Hilpus on olnud aastatel 2009-2012 suursaadik Norra Kuningriigis ja Islandi Vabariigis. Aastatel 2012-2015 oli ta suursaadik Bosnias ja Hertsegoviinas, Makedoonias, Montenegros ja Serbias. Aastatel 2015-2018 oli Hilpus suursaadik Venemaal ning praegu on ta suursaadikuks Lätis.

Fotod: flic.kr/s/aHsmzf1dhi 

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.