Sa oled siin

Eesti suursaadik Ungaris andis üle volikirja

3. Märts 2016 - 16:51

Kolmapäeval, 2. märtsil andis Eesti uus suursaadik Ungaris Rein Oidekivi Budapestis Ungari presidendile János Áderile üle oma volikirja. Suursaadik Oidekivi resideerib Viinis.

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud vestlusel  Ungari riigipea ja Eesti suursaadiku vahel keskenduti eeskätt partnerlussuhetele erinevates organisatsioonides ja julgeolekuolukorrale Ida-Euroopas, Euroopa Liidu vahetus naabruses.

„Keeltesugulus on loonud meie rahvaste ja riikide vahel tugeva emotsionaalse sideme, rajanud kindla vundamendi põnevale ja mitmetasandilisele kultuurisuhtlusele. Väärtustame Eestis kõrgelt meie partnerlust Euroopa Liidus, NATOs ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides. Ungari hävitajate osalemine Balti õhuturbes on meie julgeolekualase koostöö ja solidaarsuse ilus ja ilmekas näide. Suurima heameelega oleme valmis võõrustama Ungari järgmisi missioone,“ märkis suursaadik.

Rein Oidekivi sündis 7. märtsil 1965. aastal Muhumaal. 1990. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli Eesti filoloogia teaduskonna. Diplomaatilisel tööl on Oidekivi alates 1992. aastast ja töötanud büroojuhatajana välisministeeriumi poliitikaosakonnas ja osakonnajuhatajana pressi- ja infoosakonnas. Rein Oidekivi on olnud ajutine asjur Ukrainas, suursaadik Leedus, Bosnia ja Hertsegoviinas, Serbias ja Bulgaarias. Praegusel hetkel on Oidekivi ka suursaadikuks Austrias. Suursaadik Rein Oidekivi on abielus ja kahe lapse isa.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576646...

VÄLISMINISTEERIUMI AVALIKE SUHETE OSAKOND
637 7629
5667 5362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.