Sa oled siin

Eesti suursaadik Türkmenistanis andis üle volikirja

4. Aprill 2018 - 17:59

Täna, 4. aprillil andis Eesti suursaadik Heiti Mäemees Asgabatis üle oma volikirja Türkmenistani parlamendi esinaisele Gulšat Mammedovale.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses märkis suursaadik Mäemees, et Eesti ja Türkmenistani kahepoolsetes suhetes on kasutamata potentsiaali. „Eesti on valmis arendama suhteid Türkmenistaniga. Suhtlemise tõhustamiseks võiksid toimuda kahepoolsed konsultatsioonid ning vastastikused ettevõtjate visiidid. Oleme valmis jagama oma kogemust Türkmenistaniga infotehnoloogia ja kommunikatsiooni valdkonnas,“ sõnas suursaadik.

Türkmenistani parlamendi esinaine Mammedova kõneles riigi huvist koostöö vastu erinevates valdkondades Eestiga. Parlamendi juht tõi välja, et riigi moderniseerimise programmi raames huvitutakse ka teiste riikide kogemustest. Suursaadik Mäemees  ja parlamendi esinaine Mammedova nõustusid, et selles küsimuses on võimalik Eesti ja Türkmenistani omavahelist suhtlust tihendada.

Eesti suursaadik Türkmenistanis resideerib Astanas, Kasahstanis.

Heiti Mäemees on õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis tööstuselektroonikat ning läbinud Eesti Diplomaatide Koolis diplomaatia ja rahvusvaheliste suhete kursuse. Alates aastast 2014 oli Mäemees nõunik Varssavi suursaatkonnas, 2011-2014 välispoliitika talituse nõunik Eesti alalises esinduses NATO juures. Heiti Mäemees on praegu suursaadik ka Kasahstani Vabariigis, Kirgiisi Vabariigis ja Tadžikistani Vabariigis.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.