Sa oled siin

Eesti suursaadik Taanis andis kuninganna Margrethe II-le üle volikirja

14. Oktoober 2015 - 11:53

Eile, 13. oktoobril andis Eesti suursaadik Märt Volmer Fredensborgi lossis Taani kuningannale Margrethe II-le üle oma volikirja.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluse käigus tundis Margrethe II huvi Eesti käekäigu vastu ja meenutas hea sõnaga oma kahte külaskäiku Eestisse. Kuninganna tunnustas Eesti edusamme ja kiiret arengut ning rõhutas vajadust jätkata traditsioonilist ja tihedat koostööd Taani ja Eesti vahel. Inimeste vahelised suhted on aastatega kujunenud väga mitmekülgseks ning laiahaardeliseks ja lisaks on Taani koduks suurele hulgale eestlastele.

Suursaadik Volmer märkis, et juba 2019. aastal saame tähistada 800 aasta möödumist esimestest ajalukku jäänud kokkupuudetest eestlaste ja taanlaste vahel, mille käigus sai Taani  legendi kohaselt oma tänini kasutusel oleva Dannebrogi lipu.

Märt Volmer sündis 1966. aastal Tallinnas. Ta lõpetas Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi, Tallinna Ülikooli ja Eesti Diplomaatide Kooli. Rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraadi omandas Volmer EBSis. Alates 1993. aastast on Märt Volmer Eesti välisteenistuses, ta on töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis ja Eesti välisesindustes Taanis, Venemaal, Austrias ja Türgis. Enne tööleasumist Taanis oli Märt Volmer aastatel 2011 kuni 2015 peaministri välisnõunik. Ta on abielus, peres on kaks last.  

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7618
516 0043
press@mfa.ee 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.