Sa oled siin

Eesti suursaadik Soomes Harri Tiido andis üle volikirja

7. September 2018 - 12:02
Suursaadik Harri Tiido ja Soome president Sauli Niinistö
Suursaadik Harri Tiido ja Soome president Sauli Niinistö

Eile, 6. septembril andis Helsingis Eesti uus suursaadik Harri Tiido üle volikirja Soome presidendile Sauli Niinistöle.

Tseremooniale järgnenud vestluses oli suursaadik Tiido ja president Niinistö ühel meelel, et Eesti ja Soome suhted on tihedad ning kindlatel rööbastel. „Arutasime ka Soomel eesolevat Euroopa Liidu eesistumist ning teemaks tulid viimase aja arutelud Euroopa julgeolekuarhitektuuri üle,“ ütles suursaadik Harri Tiido.

Lühidalt vesteldi ka Süüriast, seoses olukorra pingestumisega Idlibi provintsis ning arutati Venemaa ja Ida-Ukraina küsimusi.

Suursaadik Harri Tiido on sündinud 8. oktoobril 1953. aastal Jõhvis. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli romaani-germaani filoloogia erialal. Alates 1980. aastast on Tiido töötanud ajakirjanikuna Eesti Raadios ja KUKU-raadios ning olnud aastatel 1996-1997 tööl ka Ameerika Hääle juures. 1997-2000 oli ta KUKU-raadio peatoimetaja. 2000. aastal asus Harri Tiido tööle välisministeeriumisse pressi- ja poliitika küsimuste asekantslerina ning seejärel oli ta julgeolekupoliitika asekantsler, Eesti suursaadikuna NATO juures ning poliitikaküsimuste asekantslerina. Suursaadikuna on Tiido Eestit esindanud Euroopa Liidu poliitika ja julgeolekukomitees, aastatel 2008-2012 oli ta mitteresideeriv suursaadik Afganistanis ning Enne praegusele ametikohale asumist töötas Harri Tiido suursaadikuna Poolas. Suursaadik Tiido valdab inglise, soome ja vene keelt.

Fotode autor Juhani Kandell / Soome Presidendi Kantselei: https://flic.kr/s/aHskHwgLb9


Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.