Sa oled siin

Eesti suursaadik Sloveenias Gita Kalmet andis üle volikirja

25. November 2021 - 11:42
Eesti suursaadik Gita Kalmet annab üle volikirja Sloveenia presidendile Borut Pahorile 24.11.2021 Ljubljanas

Eesti suursaadik Sloveenias Gita Kalmet andis kolmapäeval, 24. novembril Ljubljanas üle volikirja Sloveenia presidendile Borut Pahorile.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses kinnitasid Pahor ja Kalmet riikidevahelisi sõbralikke suhteid ja head koostööd Euroopa Liidus, NATOs ning Kolme mere algatuses. „11. detsembril möödub 30 aastat diplomaatiliste suhete sõlmimisest Eesti ja Sloveenia vahel. Selle ajaga on meist saanud samameelsed partnerid, mida kinnitas vestlus aktuaalsetel teemadel, nagu Valgevene hübriidrünnak Euroopa Liidu piiridele, pinged Lääne-Balkani riikides ja Ukrainas,“ sõnas Kalmet. Samuti tänas suursaadik Sloveenia presidenti eduka eesistumise eest Euroopa Liidu Nõukogus, mis kestab 2021. aasta lõpuni.

Suursaadik Gita Kalmet on välisministeeriumi teenistuses 1993. aastast. Ta on töötanud erinevates valdkondades, tegelnud rahvusvaheliste organisatsioonide, julgeoleku ja Euroopa Liidu teemadega. Ta on töötanud poliitikaametnikuna Eesti suursaatkonnas Pariisis aastail 1999–2002, vahetusdiplomaadina Londonis 2005. aastal, suursaadikuna Madalmaades aastail 2006–2011 ja Kanadas aastail 2013–2018. Suursaadik resideerib Prahas.


Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.