Sa oled siin

Eesti suursaadik Sloveenias andis üle volikirja

18. Mai 2017 - 8:46

Eile andis Eesti suursaadik Ljubljanas Sten Schwede üle volikirja Sloveenia presidendile Borut Pahorile. Suursaadik Schwede resideerub Prahas.

Eesti ja Sloveenia suhetest rääkides ütles suursaadik Schwede, et riigid jätkavad teineteise solidaarset toetamist. President Pahor tänas Eestit toetuse eest pagulaskriisi ajal Sloveenia piiril ning Schwede tänas Sloveeniat otsuse eest saata NATO suurendatud kohaloleku raames Balti regiooni kuni 50 sõjaväelast.

Suursaadik Schwede ja president Pahor rääkisid ka võimalikust koostööst digitaalse turu edasi arendamises Euroopa Liidus. "Eesti üks EL-i eesistumise prioriteete on piiriülene digitaalne koostöö. Seetõttu võiksid Eesti ja Sloveenia eksperdid esimesel võimalusel kohtuda, et jagada kogemusi ning leida ühisosa,“ ütles Schwede.

Sten Schwede sündis 16. märtsil 1974. aastal Leholas, Harjumaal. 1997. aastal lõpetas ta Trondheimi Ülikooli politoloogia erialal. Diplomaatilisel tööl on Schwede alates 1997. aastast ja töötanud büroojuhatajana välisministeeriumi välismajandus ja arengukoostöö osakonnas ning avaliku diplomaatia osakonnas. Sten Schwede on olnud peakonsul New Yorgis. Praegu on Schwede suursaadikuks Tšehhis. Suursaadik Sten Schwede on abielus ja kolme lapse isa.


Lisainfo:

Armo Vask
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.