Sa oled siin

Eesti suursaadik Slovakkias Toomas Kukk andis üle volikirja

6. Detsember 2018 - 11:07
Suursaadik Toomas Kukk ja Slovakkia president Andrej Kiska
Suursaadik Toomas Kukk ja Slovakkia president Andrej Kiska

Eesti uus suursaadik Slovakkias Toomas Kukk andis Bratislavas üle volikirja president Andrej Kiskale. Suursaadik resideerib Viinis.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Kukk ja president Kiska kahe riigi häid suhteid ja kõnelesid Eesti ja Slovakkia koostöö edasiarendamise võimalustest. "Slovakkia on meile oluline partner ja liitlane Euroopa Liidus ja NATO-s. Hindame kõrgelt Slovakkia panust Balti regiooni julgeoleku tugevdamisse ning Slovakkia liikmelisust Tallinnas asuvas NATO Küberkaitsekoostöö Keskuses" sõnas suursaadik Kukk.

Kohtumisel arutati ka mitmeid päevakajalisi välispoliitilisi küsimusi ning räägiti Slovakkia algavast eesistumisest OSCE-s.

Toomas Kukk töötab välisministeeriumis aastast 1995. Ta on töötanud diplomaadina protokolliosakonnas, välismajanduspoliitika osakonnas, suursaatkonnas Varssavis, poliitikaosakonnas, asejuhina alalises esinduses NATO juures ning Euroopa Liidu osakonnas büroo direktorina. Aastatel 2009–2011 töötas Toomas Kukk peaministri välisnõunikuna, 2011–2012 oli ta suursaadik Sofias ja 2012–2016 suursaadik Vilniuses, kus jätkus kaasakrediteering Bulgaariasse (kuni 2017. aasta maini). Aastatel 2016-2018 töötas Kukk välisministeeriumi Euroopa osakonna Põhja- ja Kesk-Euroopa ning regionaalse koostöö büroo juhina.

Lisaks on Toomas Kukk suursaadik Austrias ja Šveitsis, Tuumarelvakatsetuste Üldise Keelustamise Lepingu Organisatsioonis (CTBTO), Rahvusvahelises Aatomienergiaagentuuris (IAEA), ÜRO Viini büroos ning ÜRO narkootikumide ja kuritegevuse büroo (UNODC) juures.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmx2d2kG

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.