Sa oled siin

Eesti suursaadik Singapuris andis üle volikirja

29. Mai 2013 - 10:00

Nr 185-E

Esmaspäeval, 27. mail andis Eesti suursaadik Singapuri Vabariigis Andres Unga Singapuri presidendile Tony Tanile üle oma volikirja. Eesti suursaadik resideerib Tallinnas.

Volikirjade ülendamise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid suursaadik Andres Unga ja Singapuri president Tony Tan kahepoolsetest suhetest ning viimastest arengutest mõlema riigi naabruses. „Kahepoolseid suhteid aitaks elavdada kõrgetasemeliste visiitide toimumine, seda nii valitsuste kui parlamentide tasandil,“ tõdes suursaadik Unga.

Suursaadik Unga ja president Tan rääkisid ka Eesti ja Singapuri turismisuhete edendamisest ning koostööst IT alal. Singapuri president tundis huvi Eesti kogemuse vastu e-valitsemise vallas.

Veel arutati Euroopa Liidu ja Singapuri vahelisi suhteid. Suursaadik Unga avaldas lootust, et ELi ja Singapuri vahelise vabakaubanduslepinguga liigutakse kiiresti edasi, et see saaks peatselt jõustuda. „Lepe peaks andma uusi väljavaateid ja tõstma konkurentsivõimet mõlema riigi ärikogukondade esindajatel. Eesti on huvitatud paremast ligipääsust Singapuri teenusteturule, seda näiteks nii infotehnoloogia ja e-teenuste, aga ka logistika ja transpordi ning finantsteenuste vallas,“ lisas suursaadik Unga.

Suursaadik Unga andis kohtumisel edasi ka president Toomas Hendrik Ilvese tervitused ning kutse Eestit külastada, millele Singapuri president vastas samaga.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis. 1991. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 2003-2007 oli Andres Unga Eesti suursaadik Kreekas. Aastatel 2004-2007 oli ta Eesti mitteresideeriv suursaadik Küprosel ja aastatel 2003-2008 mitteresideeriv suursaadik Armeenias. Aastatel 2007-2012 oli Unga Eesti suursaadik Hiinas. Aastatel 2008-2012 oli ta ka Eesti mitteresideeriv suursaadik Vietnamis ja aastatel 2010-2012 mitteresideeriv suursaadik Lõuna-Koreas.

Alates 2009. aastast on Andres Unga Eesti mitteresideeriv suursaadik Tais. Alates käesolevast aastast on ta ka Eesti suursaadik Austraalias, Uus-Meremaal ja Indoneesias. President Toomas Hendrik Ilves on Andres Unga määranud mitteresideerivaks suursaadikuks ka Malaisiasse.

Suursaadik Andres Unga on abielus ja kahe lapse isa. Unga räägib inglise, vene ja rootsi keelt.

Fotod: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/721576337612...


 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.