Sa oled siin

Eesti suursaadik Singapuris andis üle oma volikirja

19. Detsember 2019 - 14:15
Suursaadik Katrin Kivi ja president Halimah Yacob

Neljapäeval, 19. detsembril andis Eesti suursaadik Singapuris Katrin Kivi Singapuri presidendile Halimah Yacobile üle oma volikirja. Suursaadik resideerib Indias New Delhis.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Kivi ning president Yacob Eesti ja Singapuri häid suhteid. Peaasjalikult olid arutusel kahe riigi vahelised üha tihenevad ärisuhted, kasvavad investeeringud ja kaubavahetus.

Singapuri president soovis Eestile ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena edu ja tundis lähemalt huvi küber- ning andmekaitsega seotud teemade vastu. Suursaadik Kivi rääkis president Yacobiga X-teest, e-valimistest ja sellest, kuidas Eesti valitsused on läbi aegade toetanud digirevolutsiooni seadusloomega, tekitades rahvas usaldust e-teenuste kasutamise vastu.

Kõne all olid ka koostööväljavaated hariduse vallas. „Eesti tudengid on juba aastaid saanud osaleda Singapuri pakutavates programmides, millest tuntuim on Singapore Overseas Programme,“ sõnas suursaadik Kivi. Mõlemad pooled väljendasid heameelt ka Eesti ja Singapuri õpilaste edukuse üle käesoleva aasta PISA-testide läbimisel.

Lõpetuseks kutsus suursaadik Kivi Singapuri presidenti Eestit külastama.

Suursaadikut saatis volikirja üleandmise tseremoonial Eesti aukonsul Singapuris Narinder Kumar Aswani. Suursaadik andis aukonsulile pärast tseremooniat üle välisminister Urmas Reinsalu allkirjastatud kodanikudiplomaatia tänukirja olulise panuse eest Eesti tutvustamisel Singapuris ja kahepoolsete suhete arendamisel.

Eesti Vabariigi suursaatkond Indias avati 2013. aastal. Katrin Kivi on teine New Delhis resideeriv Eesti suursaadik, kellel on kaasakrediteering Singapuri. Singapur katab Eestit oma suursaatkonnast Berliinis. Lisaks aukonsul Aswanile on Eestil Singapuris ka EAS-i välisesindaja Kristel Alver.

Suursaadik Kivi töötab välisministeeriumis 1993. aastast. Algusaastatel töötas ta diplomaadina välismajanduspoliitika osakonnas ning Lääne-Euroopa ja Põhja-Ameerika büroos. Aastatel 2003–2005 juhtis ta Aasia, Okeaania, Aafrika ja Ladina-Ameerika bürood. 2005. aasta suvel sai Katrin Kivist poliitikanõunik ja asejuht suursaatkonnas Pariisis ning Eesti alalise esindaja asetäitja UNESCO juures.

Aastatel 2009–2011 töötas suursaadik Kivi Euroopa Liidu osakonna üldasjade büroo direktorina ja 2011–2015 suursaadikuna Taanis. Aastatel 2015–2019 töötas ta suursaadikuna ja Eesti alalise esindajana Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis.

Suursaadik Kivi on lõpetanud Tartu ülikooli germaani-romaani filoloogia teaduskonna. Tal on magistrikraad saksa keele ja kirjanduse alal ning ta valdab saksa, prantsuse, inglise ja vene keelt.

Lisaks Singapurile on Eesti suursaadikul Indias kaasakrediteeringud Bangladeshis, Malaisias, Nepalis ja Sri Lankal.

Lisainfo:

Fred Püss
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.