Sa oled siin

Eesti suursaadik Serbia Vabariigis Kristi Karelsohn andis üle volikirja

26. Juuni 2019 - 11:14

Eesti uus suursaadik Serbia Vabariigis Kristi Karelsohn andis 25. juunil Belgradis üle volikirja president Aleksandar Vučićile. Suursaadik Karelsohn resideerib Budapestis.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses märkis president Vučić, et Serbia on kindlalt valinud Euroopa Liiduga integreerumise tee ning hindab Eesti toetust sellele. Suursaadik Karelsohn kinnitas, et Eesti toetab Serbia edasiliikumist EL-i läbirääkimistel, kuna meie enda kogemus tõestab, kui olulised on nii liitumise nimel tehtud reformid kui EL-i liikmelisus riigi majanduse arengule.

Kohtumisel leidsid president Vučić ja suursaadik Karelsohn, et arenguruumi on Eesti ja Serbia majandussuhetes. „Eesti ettevõtted on näidanud huvi Serbiasse investeerimise vastu ning need, kes seal juba tegutsevad, on tunnustanud Serbia head ärikeskkonda,“ tõdes suursaadik Karelsohn.

Suursaadik Kristi Karelsohn on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogia erialal 1993. aastal ja Eesti Diplomaatide Kooli 1994. aastal. Veel samal aastal asus Karelsohn tööle välisministeeriumis, kus ta on töötanud riiklikus protokolliosakonnas, välismajanduspoliitika osakonnas ja poliitikaosakonna rahvusvaheliste organisatsioonide büroos. Samuti on Karelsohn tegutsenud majandusdiplomaadina Riia ja Helsingi saatkondades. Aastatel 2010-2014 oli ta välismajanduse ja arengukoostöö osakonna kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroo direktor. Karelsohn oli Eesti suursaadik Iirimaal 2014. aasta augustist 2018. aasta suveni ning eelmise aasta oktoobrist on ta suursaadik Ungaris, Montenegros, Põhja-Makedoonias ning Bosnia ja Hertsegoviinas.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmEwAKan

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.