Sa oled siin

Eesti suursaadik Omaanis andis üle volikirja

18. Veebruar 2021 - 14:16
Miko Haljas ja sultan Haitham bin Tarik

Täna, 18. veebruaril andis oma volikirja Omaani Majesteedile sultan Haitham Bin Tarikile üle Eesti Vabariigi suursaadik Omaani Sultaniriigis Miko Haljas. Suursaadik Haljas resideerib Kairos.

Al-Barakah palees läbi viidud piduliku tseremoonia järel toimunud vestluses rõhutas sultan Bin Tarik Omaani ja Eesti häid suhteid ning kinnitas soovi tihendada Omaani ja Eesti digikoostööd ja laiemat majanduskoostööd. Suursaadik Haljas kinnitas Eesti huvi digikoostöö, majanduskoostöö ja poliitilise dialoogi tihendamise vastu.

16. veebruaril esitas suursaadik Haljas volikirja koopia Omaani Sultaniriigi välisministrile Badr bin Hamood AlBusaidile. Kohtumisel käsitleti kahepoolsete suhete tihendamise võimalusi. Häid väljavaateid nähakse suhete arendamiseks majanduskoostöös – eelkõige digilahenduste arendamisel, milleks on hea aluse loonud Eesti ettevõtte Nortal pikaajalised head koostöökogemused Omaanis. Samuti peavad pooled vajalikuks tihendada poliitilist dialoogi. Kohtumisel vahetati mõtteid ka regionaalsete välispoliitiliste küsimuste üle.

Suursaadik Miko Haljas on sündinud 20. jaanuaril 1967. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Diplomaatide Kooli ning liitus Eesti välisteenistusega 1995. aastal.

Haljas on töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis ja kaitseministeeriumis, sealhulgas suursaadikuna Ungaris, Horvaatias ja Sloveenias ning Türgis, Aserbaidžaanis ja Liibanonis. Enne Kairosse suundumist oli ta välisministeeriumi julgeolekupoliitika ja rahvusvaheliste organisatsioonide büroo direktor.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.