Sa oled siin

Eesti suursaadik Montenegros Kristi Karelsohn andis üle volikirja

21. Detsember 2018 - 13:15
Suursaadik Kristi Karelsohn ja president Milo Đukanovic
Suursaadik Kristi Karelsohn ja president Milo Đukanovic

Eesti uus suursaadik Montenegros Kristi Karelsohn andis neljapäeval, 20. detsembril Podgoricas üle volikirja president Milo Đukanovicile. Suursaadik Karelsohn resideerib Budapestis.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses tõstsid suursaadik Karelsohn ja president Đukanovic esile asjaolu, et Eesti oli esimene riik, kellega Montenegro sõlmis 2006. aastal iseseisvuse taastamise järel diplomaatilised suhted. "Eestil ja Montenegrol oli taasiseseisvumise järel sarnane siht - liitumine Euroopa Liidu ja NATOga. Montenegro on 2017. aastast NATO liige ning Eesti tunnustab neid edusamme, mida riik on teinud eurointegratsiooni protsessis," ütles suursaadik Karelsohn.

Kohtumisel tõdesid president Djukanovic ja suursaadik Karelsohn, et Eesti ja Montenegro poliitiline suhtlus on viimastel aastatel olnud üsna tihe ning Eesti eksperdid on jaganud Montenegroga meie kogemusi reformide läbiviimisel. Eriti on Montenegro huvitatud õppima meie kogemusest e-valitsemise ülesehitamisel ning küberohtude vastu võitlemisel. Osapooled lisasid ka, et arenguruumi on majandussuhetes ning tihendada tasuks parlamentide vahelist läbikäimist.

Suursaadik Kristi Karelsohn on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogia erialal 1993. aastal ja Eesti Diplomaatide Kooli 1994. aastal. Veel samal aastal asus Karelsohn tööle välisministeeriumis, kus ta on töötanud riiklikus protokolliosakonnas, välismajanduspoliitika osakonnas ja poliitikaosakonna rahvusvaheliste organisatsioonide büroos. Samuti on Karelsohn tegutsenud majandusdiplomaadina Riia ja Helsingi saatkondades. Aastatel 2010-2014 oli ta välismajanduse ja arengukoostöö osakonna kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroo direktor. Karelsohn oli Eesti suursaadik Iirimaal 2014. aasta augustist 2018. aasta suveni ning käesoleva aasta oktoobrist on ta suursaadik Ungaris.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmxQmV4o

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.