Sa oled siin

Eesti suursaadik Moldovas andis üle volikirja

21. Veebruar 2020 - 17:15

Täna, 21. veebruaril andis Eesti uus suursaadik Moldovas Ingrid Kressel üle oma volikirja Moldova president Igor Dodonile. Suursaadik Kressel resideerib Bukarestis.

Foto: Moldova Presidendi Kantselei

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Ingrid Kressel ja president Igor Dodon kahepoolseid häid suhteid. „Moldova on meie lähedane partner ja pöörame arengutele siin suurt tähelepanu,“ lisas suursaadik Ingrid Kressel. „Eesti ja Moldova on tulnud välja sarnasest süsteemist ning me teame omast kogemusest, et reformide teekond võib olla keeruline, aga mitte võimatu.“

„Eesti jaoks on Moldova üks arenguabi prioriteetriikidest ja Eesti toetab Moldovat Euroopa teel parimate praktikate jagamisega,“ rääkis Kressel. „Keskendume hea valitsemistava ja demokraatliku arengu, tervishoiu, noorte ja ettevõtlusvõimaluste toetamisele. Eesti Idapartnerluse Keskusel on keskne roll Eesti reformikogemuste vahendamisel Moldovale.“

Suursaadik Ingrid Kressel on sündinud 22. novembril 1973. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning omandanud magistrikraadi Euroopa õpingute erialal Euroopa Kolledžist Natolinis.

Välisministeeriumis on suursaadik Kressel töötanud alates 1998. aastast, kus ta oli viimati Kagu-Euroopa ja Euroopa Liidu üldasjade büroo direktor, samuti on ta töötanud välisministeeriumi poliitikaosakonnas rahvusvaheliste organisatsioonide ja inimõiguste büroos ning juriidilises osakonnas.

Eelnevalt on Ingrid Kressel esindanud Eestit poliitikaküsimuste diplomaadina Genfis ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures ning Brüsselis Eesti Esinduses Euroopa Liidu juures Aafrika, Lääne-Balkani ja ELi laienemise küsimustes.

Lisaks Moldovale on Ingrid Kressel suursaadik ka Rumeenias ja Bulgaarias.

Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 637 7628
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.