Sa oled siin

Eesti suursaadik Maltal andis üle volikirja

27. Mai 1999 - 11:41

Neljapäeval, 27. mail andis Eesti Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik Malta Vabariigis Jaak Jõerüüt üle oma volikirjad Malta presidendile Guido de Marcole. Jaak Jõerüüt on Eesti esimene suursaadik Malta Vabariigis.

Presidendi ja Eesti suursaadiku jutuajamise põhiteemaks kujunes ühinemine Euroopa Liiduga. Malta esitas ametliku taotluse Euroopa Liiduga ühinemiseks juba 1990. aastal ja president de Marco tutvustas suursaadik Jõerüüdile läbirääkimisprotsessi kestel omandatud kogemusi.

Kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Malta kahepoolsed suhted on head, eriti perspektiivikaks hindasid mõlemad pooled turismikontaktide arendamist.

Tseremooniale järgnenud vestluses leidsid Malta president ja Eesti suursaadik hulgaliselt vastastikku huvi pakkuvaid teemasid nii Euroopa ajaloost kui ka tulevikust. President de Marco tundis sügavat huvi Skandinaavia ja Baltimaade lähiajaloo vastu ning tekkis elav arutelu siinse piirkonna poliitiliste arengute ajalooliste põhjuste üle. Meenutati, et Malta oli üks esimesi riike, mis 1991. aastal taasiseseisvunud Eesti Vabariiki tunnustas.

Seoses volikirjade üleandmisega kohtub suursaadik Jaak Jõerüüt ka teiste Malta kõrgete riigitegelastega. Kolmapäeval oli Eesti suursaadiku programmis kohtumine välisminister Joe Borgiga ning reedel kohtub Jaak Jõerüüt parlamendi spiikeri Anton Tabonega ja peaminister Edward Fenech Adamiga.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.