Sa oled siin

Eesti suursaadik Malaisias andis üle volikirja

4. Juuli 2013 - 12:40

Nr 231-E


Teisipäeval, 2. juulil andis Eesti suursaadik Malaisias Andres Unga Malaisia kuningale Abdul Halim Mu’adzam Shahile üle oma volikirja. Eesti suursaadik resideerib Tallinnas.

Volikirjade ülendamise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid suursaadik Andres Unga ja Malaisia kuningas Abdul Halim Mu’adzam Shah kahepoolsetest suhetest ning võimalustest neid arendada. „Eesti ja Malaisia kahepoolsetes suhetes on küllaga kasutamata potentsiaali nii majandussuhete, haridusalase koostöö kui ka turismi vallas,“ märkis suursaadik Unga. Malaisia kuningas avaldas heameelt, et Eesti on otsustanud Malaisiasse suursaadiku akrediteerida. Suursaadik Unga andis kohtumisel edasi ka president Toomas Hendrik Ilvese tervitused.

Malaisia kuningas tundis huvi veel Eesti e-valimise ja IT alaste arengute vastu laiemalt. „Leiame, et IT vallas on hea perspektiiv Eesti ja Malaisia koostööks,“ märkis suursaadik Unga ning andis Malaisia kuningale ülevaate Eesti e-teenustest.

Veel räägiti mõlema riigi lähiajaloost ning viimastest arengutest regioonis.

Andres Unga sündis 29. aprillil 1966. aastal Viljandis. 1991. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli ja ka Eesti Diplomaatide Kooli. Pärast ülikooli lõpetamist asus Unga tööle välisministeeriumi protokolliosakonda ning töötas seal juhataja asetäitja, juhataja ja peadirektorina 1996. aastani. Aastatel 1996-2000 oli Unga Eesti suursaadik Rootsis ning seejärel töötas ta välisministeeriumi personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 2003-2007 oli Andres Unga Eesti suursaadik Kreekas. Aastatel 2004-2007 oli ta Eesti mitteresideeriv suursaadik Küprosel ja aastatel 2003-2008 mitteresideeriv suursaadik Armeenias. Aastatel 2007-2012 oli Unga Eesti suursaadik Hiinas. Aastatel 2008-2012 oli ta ka Eesti mitteresideeriv suursaadik Vietnamis ja aastatel 2010-2012 mitteresideeriv suursaadik Lõuna-Koreas.

Alates 2009. aastast on Andres Unga Eesti mitteresideeriv suursaadik Tais. Alates käesolevast aastast on ta ka Eesti suursaadik Austraalias, Uus-Meremaal, Singapuris ja Indoneesias.

Suursaadik Andres Unga on abielus ja kahe lapse isa. Unga räägib inglise, vene ja rootsi keelt.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.