Sa oled siin

Eesti suursaadik Luksemburgis Toomas Tirs andis üle volikirja

13. Detsember 2018 - 10:04

Eesti suursaadik Luksemburgis Toomas Tirs andis üle volikirja

Eesti uus suursaadik Luksemburgi Suurhertsogiriigis Toomas Tirs andis kolmapäeval, 12. detsembril Luxembourgis üle volikirja suurhertsog Henrile. Suursaadik Tirs resideerib Brüsselis.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Tirs ja suurhertsog Henri kahe riigi häid suhteid ja koostööd Euroopa Liidus, NATOs ning teistes rahvusvahelistes organisatsioonides. Suurhertsog kiitis Eesti saavutusi e-riigi ülesehitamisel ning rõhutas kahe riigi vahelist usaldust, mida näitab Eesti andmesaatkonna rajamine Luksemburgis. „Luksemburg on Eesti jaoks väga oluline partner, kuna just siin majutatakse Eesti e-riigi usaldusväärse toimimise jaoks olulisi andmeid,“ ütles suursaadik Tirs.

Kohtumisel rääkisid osapooled ka kaitsealasest koostööst NATO-s, julgeolekupoliitikast, ärisuhetest ning taastuvenergiast. Luksemburgi suurhertsog avaldas lootust, et saab lähiaastatel külastada Eestit.

Suursaadik Toomas Tirs on lõpetanud Wisconsini Eau Claire Ülikooli ärijuhtimise erialal. Tirs asus tööle Välisministeeriumis 2007. aastal, kus ta on töötanud poliitika- ning välismajanduse ja arengukoostöö osakondades ning alalises esinduses Euroopa Liidu (EL) juures. Ta töötas 2015. aastal rahvusliku eksperdina Läti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sekretariaadis ning aastatel 2016-2018 Riigikantseleis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuhina. Lisaks täidab suursaadik Tirs alalises esinduses EL-i juures haldusküsimuste asejuhi ülesandeid. Alates käesoleva aasta septembrist on Toomas Tirs suursaadik ka Belgia Kuningriigis.

Foto: https://flic.kr/s/aHsmoroF6L

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.