Sa oled siin

Eesti suursaadik Lätis Arti Hilpus andis üle volikirja

1. August 2018 - 9:53
Eesti uus suursaadik Lätis Arti Hilpus andmas üle volikirja Läti Vabariigi presidendile Raimonds Vējonisele (Foto: Läti Presidendi Kantselei)

Teisipäeval, 31. juulil, andis Eesti uus suursaadik Lätis Arti Hilpus Riias üle volikirja Läti Vabariigi presidendile Raimonds Vējonisele.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid suursaadik Hilpus ning president Vējonis kahe riigi tihedast koostööst ning partnerlusest. Suursaadik edastas tervitused Eesti Vabariigi Presidendilt Kersti Kaljulaidilt ning kinnitas soovi tugevdada oma ametiajal veelgi Eesti ja Läti vahelist sidet. „Peame hoidma ja edasi arendama aktiivseid ja sõbralikke suhteid, mis valitsevad Eesti ja Läti vahel nii kahepoolsel tasandil kui ka mõttekaaslastena Euroopa Liidus ja NATOs,“ sõnas Hilpus.

Suursaadik ja president vahetasid mõtteid Eesti ja Läti tiheda koostöö üle erinevates valdkondades ja puudutasid kõrgetasemeliste visiitide vahetust seoses mõlema vabariigi 100. juubeliaastaga. „Heaks näiteks kahe naabermaa erilisest suhtest on mõlema riigi valitsuste ühisistung, mis on kavas 21. augustil Riias“, märkis Hilpus. President Vējonis tõstis samuti esile Eesti ja Läti erilist sidet omariikluse 100. aastapäeva valguses.

Suursaadik Hilpus pidas oluliseks tutvumist erinevate Läti piirkondadega ning meenutas edukalt kulgevat piiriülest koostööd, mis lähendab üksteisele Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti kohalikke omavalitsusi.

Arti Hilpus on sündinud 1972. aastal.  Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal ning Genfi Julgeolekupoliitika Keskuse rahvusvahelise kursuse. 1996. aastal asus Arti Hilpus tööle välisministeeriumi personalibüroo direktori ametikohale, seejärel oli ta Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika büroo direktor (1999-2001 ja 2005-2006) ning julgeolekupoliitika büroo direktor (2006-2008).  Aastatel 2001-2004 töötas ta diplomaadina Berliini saatkonnas. Arti Hilpus on olnud aastatel 2009-2012 suursaadik Norra Kuningriigis ja Islandi Vabariigis. Aastatel 2012-2015 oli ta suursaadik Bosnias ja Hertsegoviinas, Makedoonias, Montenegros ja Serbias. Enne praegusele ametikohale asumist oli Hilpus aastatel 2015-2018 suursaadik Venemaal.

Fotod: https://www.president.lv/lv/jaunumi/zinas/valsts-prezidents-akredite-jau... (Läti Presidendi Kantselei)
 

Lisainfo:

Janar Jõesaar
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5566 3868
janar.joesaar@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.