Sa oled siin

Eesti suursaadik Küprosel andis üle volikirja

7. Mai 2019 - 15:05

Täna andis Eesti Vabariigi uus suursaadik Küprosel Priit Pallum president Nicos Anastasiadesile üle oma volikirja. Suursaadik resideerib Ateenas.

Volikirja üleandmise tseremoonial kinnitas Küprose president Eestiga väga häid suhteid. President Anastasiades tõi välja, et alates Euroopa Liiduga ühinemisest on Eesti ja Küprose suhted märkimisväärselt tugevnenud. Küprose riigipea viitas ka vajadusele Euroopa Liidu sisese solidaarsuse ja laiema üksteisemõistmise järele kahe kauge liikmesriigi vahel.

Eesti suursaadik Priit Pallum on sündinud 1964. aastal Tallinnas. 1989. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. Eesti välisteenistuses on Pallum töötanud alates 1991. aastast, mil ta asus tööle nõunikuna välismajanduspoliitika osakonda. Aastatel 1998-1999 oli Pallum Eesti suursaadik ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis ning Eesti alaline esindaja Maailma Kaubandusorganisatsiooni juures. 2000. aastast alates töötas Pallum välismajanduspoliitika ja konsulaarküsimuste asekantslerina, seejärel aastatel 2002-2006 suursaadikuna Hollandis ning 2007-2010 oli Priit Pallum välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor. Aastatel 2010-2014 oli Priit Pallum Eesti suursaadik Ungaris, Horvaatias ja Sloveenias ning enne Kreekasse siirdumist oli Pallum välisministeeriumi kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroo direktor.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.