Sa oled siin

Eesti suursaadik kohtus Armeenia peaministriga

14. Veebruar 2018 - 11:36

Eesti suursaadik Armeenias Kai Kaarelson kohtus eile, 13. veebruaril Jerevanis Armeenia peaminister Karen Karapetyaniga. Kohtumisel arutati uusi võimalusi Eesti ja Armeenia koostöös tulenevalt Armeenia ja Euroopa Liidu lepingu allakirjutamisest Idapartnerluse tippkohtumise äärel eelmise aasta novembris.

„Armeenia ja Euroopa Liidu partnerluslepingu allakirjutamisega on loodud uus alus meie kahe riigi suhete tihendamiseks,“ sõnas suursaadik Kaarelson. „Ehkki Armeenia on Euraasia majandusliidu liige on ühiskonna toetus laiemale koostööle Euroopa Liiduga kõrge ning ka valitsuses võib täheldada selget uut pealehakkamist,“ ütles suursaadik.

Suursaadik ja peaminister arutasid kohtumisel ka konkreetseid võimalusi edasiseks koostööks e-valitsemise vallas. „Oleme valmis jagama Armeeniaga oma reformikogemust, eelkõige digitaliseerimise vallas, kus Armeenial sarnaselt Eestiga on juba ette näidata mitmeid edulugusid,“ kinnitas suursaadik Kaarelson. Peaminister Karapetyan tänas kohtumisel Eestit, kes oli esimene liikmesriik, kes partnerluslepingu jõustas ning kinnitas soovi Eesti e-valitsemise kogemusest õppida. Kohtumise juures viibisid lisaks Armeenia transpordi-, kommunikatsiooni ning infotehnoloogia minister Vahan Martirosyan ning Digitaalse Armeenia Fondi direktor Eduard Nersisyan.

Tegemist oli jätkukohtumisega 25. jaanuaril Davosis aset leidnud peaminister Jüri Ratase ning Karen Karapetyani omavahelisele kohtumisele.

Pildid: https://flic.kr/s/aHsmfnYjcr   

Lisainfo:

Sandra Kamilova
avalike suhete osakond
välisministeerium
56675362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.